Galaxy Note 7 ile Uçağa Binene Hapis Cezası!

Galaxy Note 7 ile ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Amerika'da Galaxy Note 7 ile uçağa binenlere hapis cezası uygulanıyor.

Galaxy Note 7 iade

Samsung, Galaxy Note 7 skandalının önüne bir türlü geçemiyor. Patlayan Note 7’leri ilk etapta değiştiren ancak daha sonra yine patlama haberlerinin gelmesinin ardından satıştan çeken ve üretimi durduran Samsung, şimdi de Amerika’da kan kaybetmeye başladı.

Galaxy Note 7, hapse götürüyor!

Federal Aviation Administration (FFA) tarafından yapılan açıklamlara göre; Galaxy Note 7 ile uçağa binmenin cezası oldukça ağır. Galaxy Note 7 ile uçağa binenlere 179 bin 933 dolar para cezası veya 10 yıl hapis cezası verilecek.

Galaxy Note 7’nin uçakta patlaması ve uçaktaki yolcuların hayatlarını riske atmasını göz önünde bulundurursak bu kararın çok yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Samsung, dünya genelinde Galaxy Note 7’leri iade için işlem başlatmasına rağmen maalesef ki ülkemizde çoğu kişi cihazlarını henüz teslim etmedi.

note-7

3.500 TL civarında bir ücret ödeyerek alınan telefonu iade etmek çok mantıklı görünmeyebilir ancak burada söz konusu olan insan sağlığı. Bakalım Samsung, bu kötü şöhretinden yeni Galaxy modelleri ile kurtulmayı başarabilecek mi?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here