Galaxy Note 7 için Retina Tarama İddiaları Güçleniyor!

Galaxy Note 7

Samsung’un IFA fuarı kapsamında tanıtması beklenen yeni Galaxy Note serisi modeli ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak ise yeni Galaxy Note 7 modelinin, Retina tarama sistemine sahip olabileceği öne çıkarılıyor.

Galaxy Note 7, Retina tarama ile gelebilir!

galaxy note 7

Henüz Samsung, yeni Galaxy Note modelini Galaxy Note 6 mı yoksa Galaxy Note 7 mi olarak isimlendireceği, netlik kazanmış değil. Lakin, son gelen sızıntılarda yeni Note modeli, sık sık Galaxy Note 7 olarak telaffuz ediliyor. Keza, yeni gelen bir bilgide de yine Galaxy Note 7 olarak isimlendirme kullanılmış.

Kısa bir süre önce Samsung, kurumsal ve hükümet tarafında kullanılmak için hazırlanan Galaxy Tab Iris modelini duyurdu. Galaxy Tab Irıs modelinde yer alan Retina tarama sistemi, Note 7 modelinde de bu özelliğin barınacağı iddialarını körüklemiş oldu.

Yeni gelen iddialar da, Samsung’un Tab Iris modeliyle Retina tarama sistemine adapte olduğunu ve bu özelliği yeni Galaxy Note 7 ürünü ile birlikte piyasaya sürebileceği yönünde şekilleniyor.

 

>> Sizce Galaxy Note 7 modelinde, Retina tarama sistemi gelebilir mi?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.