Galaxy Note 7 Ev Yangınına Neden Oldu!

Yeni gelen bir habere göre Galaxy Note 7 ev yangınına sebep oldu. İşte kullanıcısının ev yangınına sebep olan Galaxy Note 7 ile ilgili detaylar!

Galaxy Note 7 Ev Yangını

Galaxy Note 7 yanma sorunu, bu defa daha büyük bir soruna neden olmuş gibi görünüyor. WMBF News tarafından aktarılan bilgilere göre Galaxy Note 7 ev yangınına sebebiyet verdi.

Galaxy Note 7 ev yangını çıkardı!

Güney Carolina bölgesinde yaşanan olayın detaylarına göre Wesley Hartzog isimli kişinin evinde yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye görevlilerinin yangını söndürmesinden sonra, çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Galaxy Note 7 Ev Yangını

İtfaiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre ev yangınının çıkış noktası, prizden kaynaklanıyor.

İşin Galaxy Note 7 ile olan bölümü ise, tam da bu noktada başlıyor. Zira ev sahibi Wesley Hartzog, yangının çıktığı prizde Galaxy Note 7’nin şarjda olduğunu belirtiyor.

Yangının başladığı anlarda ev sahibi Wesley Hartzog, kızını almak için evden ayrıldığını, geri döndüğünde ise yangının başladığını dile getiriyor.

Her ne kadar şu an için ev yangınının kesin sebebinin Galaxy Note 7 olduğu doğrulanamıyor olsa da, ev sahibinin Galaxy Note 7’yi şarja bırakıp evden ayrılması ve yangının başlangıç noktasının o alandaki priz olarak belirtilmesi, Galaxy Note 7 modelini sebep olarak ortaya çıkartıyor.

Daha önce de 35’ten fazla Galaxy Note 7 yanma ve patlama şikayeti bildirilmişti. Dolayısıyla şarjda bırakılan bir Galaxy Note 7, ev yangınına sebebiyet verebilecek potansiyele sahip.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.