Foxconn, iPhone X Üretim Beklentisinin Gerisinde!

Foxconn, iPhone X üretim miktarlarında beklentilerin gerisinde kalıyor. 2017'de üretilmesi gereken iPhone X sayısı ise dikkat çekiyor!

iphone x

Apple’ın en önemli iPhone üretim merkezlerinden olan Foxconn, 2017 yılı süresince üretimini tamamlayacağı iPhone X adetleri ile ilgili beklentilerini ortaya koydu. Buna göre 2017 yılında üretilecek iPhone X sayısı, beklentileri 10 ile 15 milyon adet altında kalıyor.

Foxconn, 2017 sonuna kadar 25-30 milyon iPhone X üretebilecek!

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Foxconn, 2017’nin son çeyreği itibariyle ancak 25 ile 30 milyon adet iPhone X üretimi gerçekleştirebilecek. Tüm dünyaya sevk işlemleri yapılacak olan bu üretimlerin, beklentilerin ciddi bir miktarda altında kaldığı ifade ediliyor.

Foxconn iPhone X

iPhone X modelinin son çeyrekteki toplam üretim adedi, daha önce 30 ile 35 milyon adet arasında bir beklentide idi. Ancak üretim sürecinde yaşanan gecikmeler, yaklaşık 10 milyon adetlik bir az üretimi söz konusu haline getirmişe benziyor.

Apple’ın iPhone X ön sipariş talepleri konusunda da beklentilerin üstünde kalan bir süreç geçirdiği ile ilgili gelen bilgiler de dikkate alındığında, 2018 yılına kadar beklenenden çok daha az satış gerçekleştirilebilecek gibi görünüyor.

Aslında daha yeni iPhone X tanıtılmadan önce dahi Tayvanlı Foxconn’un üretim tarafında gecikmeler yaşayabileceği ifade ediliyordu. Elde edilen somut miktarlar göz önünde bulundurulduğunda, yoğun talep ile üretim süreci birbirini tamamlamakta güçlük çekiyor gibi görünüyor. Merak edenler için daha önce Foxconn iPhone üretim tesisi çalışmaları ile ilgili de detaylı bir yazı paylaştığımızı hatırlatalım.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.