Fossil Mağaza

Akıllı saat alanında da çalışmaları ile teknoloji alanında faaliyete başlamış olan ünlü hazır giyim moda markası Fossil, mağaza kapatma kararı almış durumda. Gerekçe olarak ise, her ne kadar doğrudan dile getirilmese de, açıklanan mali verileri göstermek yanlış olmayacaktır.

Fossil Mağaza

Fossil’de işler iyi gitmiyor!

Bilindiği gibi firmalar, 2016 son çeyrek mali verilerine ilişkin açıklamaları gerçekleştirdiler. Bu bağlamda açıklama yapan firmalar arasında, Fossil ismi de yer aldı.

Buna göre Fossil markasının 2016 son çeyrek gelirler, 17.4 milyon dolar seviyesinde konumlanıyor. Lakin, her ne kadar kar elde edilmiş gibi görünse de aslında Fossil, geçmiş yılın aynı dönemine göre 57.7 milyon dolar seviyesinden düşmüş durumda.

Tüm bu verilerden sonra gelen, belirli Fossil mağaza kapatma kararının sebebi de, doğrudan finansal verilere bağlanmış oldu. Her ne kadar Fossil tarafından sebep bu gösterilmese de, yaşanan kar düşüklüğü, mağaza kapatma ile ivme kaybedebilecektir.

Fossil Mağaza

Belirtildiği gibi Fossil, akıllı saat çalışmaları ile teknoloji ve moda birlikteliğine göz kırpan isimler arasında yer almıştı. Önümüzdeki dönemlerde bu çalışmaların nasıl devam edeceği, merak konusu olmuş durumda.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here