Fossil Mağaza Kapatma Kararı Alıyor!

Son dönemlerde akıllı saat çalışmaları da yapan moda şirketi Fossil, mağaza kapatma kararı üzerine çalışıyor. İşte detayları!

Fossil Mağaza

Akıllı saat alanında da çalışmaları ile teknoloji alanında faaliyete başlamış olan ünlü hazır giyim moda markası Fossil, mağaza kapatma kararı almış durumda. Gerekçe olarak ise, her ne kadar doğrudan dile getirilmese de, açıklanan mali verileri göstermek yanlış olmayacaktır.

Fossil Mağaza

Fossil’de işler iyi gitmiyor!

Bilindiği gibi firmalar, 2016 son çeyrek mali verilerine ilişkin açıklamaları gerçekleştirdiler. Bu bağlamda açıklama yapan firmalar arasında, Fossil ismi de yer aldı.

Buna göre Fossil markasının 2016 son çeyrek gelirler, 17.4 milyon dolar seviyesinde konumlanıyor. Lakin, her ne kadar kar elde edilmiş gibi görünse de aslında Fossil, geçmiş yılın aynı dönemine göre 57.7 milyon dolar seviyesinden düşmüş durumda.

Tüm bu verilerden sonra gelen, belirli Fossil mağaza kapatma kararının sebebi de, doğrudan finansal verilere bağlanmış oldu. Her ne kadar Fossil tarafından sebep bu gösterilmese de, yaşanan kar düşüklüğü, mağaza kapatma ile ivme kaybedebilecektir.

Fossil Mağaza

Belirtildiği gibi Fossil, akıllı saat çalışmaları ile teknoloji ve moda birlikteliğine göz kırpan isimler arasında yer almıştı. Önümüzdeki dönemlerde bu çalışmaların nasıl devam edeceği, merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.