Formula 1 2018’de Grid Kızları Yer Almayacak!

Formula 1 2018'de grid kızları yer almayacak. Bir süredir tartışılan F1 grid girls yani F1 grid kızları, 2018 FIA F1 Dünya Şampiyonası kapsamında yer almayacak. İşte grid kızları ile ilgili tüm detaylar!

Grid Kızları

Formula 1 grid kızları 2018 yılı itibariyle tarihe karışmış oldu. Zira FIA, Formula 1 2018’de grid-girls yani grid kızlarının yer almayacağını açıklandı.

Grid kızları Formula 1’e veda ediyor!

Bir süre önce resmi olarak yayınlanan basın bülteni ile birlikte, 2018 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası boyunca, grid kızlarının yer almayacağı bilgisi açıklanmış oldu. Sadece Formula 1 için değil, F1’in diğer motor sporları serilerinde de grid girls sistemi kaldırıldı.

Otomobil sporlarının ilk adreslerinden olan Formula 1, farklı alanlarında değişimleri ile yoluna devam ediyor.

grid kızları

Şu an için bu uygulamanın sadece F1 2018 süreci boyunca mı geçerli olacağı yoksa bundan böyle tamamıyla F1 Dünya Şampiyonası’ndan mı kaldırıldığı netlik kazanmadı. Ancak tahmin edilenlere göre 2018 yılı itibariyle grid kızları geri dönmemek üzere kaldırılmış olacak.

Aslında Formula 1 grid kızları, uzun süredir çeşitli tartışmalara da konu olmaya başlamıştı. Ayrıca herhangi bir amaç taşımadan organizasyonda yer almaları da tartışılıyordu. Böylece tüm bu tartışmalar rafa kalkmış oldu.

grid kızları

Grid girls & grid kızları nedir?

Grid girls yani grid kızları, yarış başlangıcı öncesinde pilotları temsil eden kişiler olarak biliniyor. Numaralı bayraklar ve start noktalarında bekleyerek yarış başlangıcı öncesinde görev alan grid kızları, uzun süredir bir gelenek gibi sürdürülüyordu.

Bunların dışında Formula 1 grid kızları foto galerisi ise şu şekilde:

grid kızları

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here