Ford Elektrikli Otomobil

Ford markası tarafından önemli bir geri çağırma işlemi başlatıldı. Buna göre hem elektrikli hem de içten yanmalı motora sahip olan bazı hibrit otomobil modelleri kullanıcılarına çağrı yapıldı. Şarj bölümünde yer alan bir problemden dolayı ciddi sızıntılar yaşanabileceğine dikkat çekilirken, toplamda 50 bin otomobil fabrikalara geri dönecek.

Şarj bölümündeki sorunlar yüzünden 50 bin Ford modeli toplanıyor!

Yapılan açıklamaya göre otomobillerde bulunan şarj soketinde meydana gelen bir sorun yangın çıkarma ihtimali taşıyor ve çok ciddi bir risk barındırıyor. Ortaya çıkan bu tehlike sonrasında da ciddi bir geri çağırma süreci başlatıldı. Bu geri çağırmaya dahil olan modeller arasında Elektrikli Ford Focus, Fusion Energis ve C-Max Energis buluyor. Ayrıca geri çağırma sürecine dahil edilen tam modeller ise şöyle:

  • Michigan Montaj Tesisi kapsamında üretilen 2012 ve 2015 Elektrikli Ford Focus modeller
  • Hermosillo Montaj Tesisi kapsamında üretilen 2013 ve 2015 Ford Fusion Energi modelleri
  • Michigan Montaj Tesisi’nde üretilen 2013 ve 2015 model Ford C-MAX Energi modelleri

Ford Elektrikli Otomobil

Şimdiye kadar Amerikalı firma, söz konusu bu 3 modelden toplamda 100 binden fazla satış gerçekleştirmiş durumda. Geri çağırmaya dahil edilen modeller ise 50 bin ile sınırlı kalıyor. Dolaysıyla satılan otomobillerin neredeyse yarısında ciddi bir sorun bulunuyor. Firma söz konusu bu geri çağırmaya dahil olan modellerin sahiplerine mail yolu ile ulaşmaya başlamış durumda. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler de ortaya çıkmaya devam edecektir. Ancak firmanın elektrikli modelleri ile ilgili olumsuz bir algının da meydana gelebileceğini belirtmek gerekiyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here