Focus ( Fokus ) 2015 Film Değerlendirmesi

Son zamanlarda alışık olduğumuz oyuncuların rollerini üstlendiği karakterlerinden farklı rolleri de üstlendiklerine şahit oluyoruz. Bu durumun son örneği, 2015 yapımı Focus filminde kendini belli ediyor.

Focus ( Fokus ) 2015 Film Değerlendirmesi - habertekno.com - habertekno - 2015 filmleri (3)

Birçok izleyicinin Men in Black ( Siyah Giyen Adamlar ) ve I’ m Legend ( Ben Efsaneyim ) gibi filmlerden aşina olduğu Will Smith’in başrolünü üstlendiği Focus ( Fokus ) filmi komedi, suç ve drama kategorileri altında listeleniyor. Will Smith’ e ek olarak Morgot Robbie ismi de yine filmin öne çıkan karakterlerini üstlenen isimlerden oluyor. En son The Wolf Of the Wall Street filminde DiCaprio ile rol alan Robbie, Smith ile de Focus filminde üstüne düşeni yapmış.

Focus ( Fokus ) 2015 Film Değerlendirmesi - habertekno.com - habertekno - 2015 filmleri (1)

Film hakkında detaylara değinmek gerekirse temel olarak bir suç çetesini konu alan Focus, kaba tabirle yankesiciliğin ve profesyonel hırsızlığın işlendiği bir film olarak ilerliyor. Will Smith’ den beklendiği şekilde film süreci ne yazık ki sakin devam ediyor. Her ne kadar aksiyon dalgalanmaları yaşansa da genel olarak film, durağanlığı ile kimi zaman seyircinin filmden kopmasına sebebiyet verebiliyor. Diğer yandan durağan bir işleyişe sahip olsa da Focus, iyi oyunculuk ve göreceli eğlencesi ile film süresinde izleyicinin dikkatini de çekebilmekten geri kalmıyor.

Film hakkında yapılabilecek en nihai benzetme ise suç ve komedi noktasında zirvede yer alan serilerden olan Ocean’s üçlemesi ile yapılabilir. Ancak aynı beklenti ile Focus filmine başlamak, birçok kişi için hayal kırıklığı oluşturabilir. Zira Focus, Ocean’s üçlemesi kadar geniş bir kadroya sahip olmadığı gibi, aynı hareketliliği ve heyecanı da tüm film boyunca sürdüremediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Focus ( Fokus ) 2015 Film Değerlendirmesi - habertekno.com - habertekno - 2015 filmleri (2)

Genel olarak suç kategorisinde yer alan filmleri takip eden izleyicilere eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak potansiyele sahip Glenn Ficarra ve Johhn Requa ikilisinin yönetimindeki Focus, an itibariyle ayrıca IMDb üzerinde 6,7 puanı ile değerlendirilmiş durumda.

Focus ( Fokus ) filminin resmi yayınlanan fragmanlarını aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here