Finder for AirPods Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı!

Kaybolan AirPods kulaklıkları bulmak amacı ile yayınlanan Finder for AirPods uygulaması, Apple tarafından App Store'dan kaldırıldı!

AirPods

Apple‘ın yeni kablosuz kulaklıkları AirPods, kullanıcılar tarafında en çok kaybolma kaygısı oluşturuyordu. Söz konusu bu kaybolan AirPods kulaklıklarını bulmak için de nokta atışı bir uygulama olan Finder for AirPods yani “AirPods Bulucu” hazırlanmış ve kullanıcılar tarafından büyük bir ilgili ile karşılaşmıştı. Lakin Apple, söz konusu bu AirPods bulucu mobil uygulamayı, App Store‘dan kaldırdı.

Finder for AirPods Apple Store’dan kaldırıldı!

Finder for AirPods

Yapılan açıklamaya göre Apple, “App Store için uygun değil” açıklaması ile Finder for AirPods uygulamasını kaldırdı. Net olarak detaylı bir açıklama olmadan kaldırılan Finder for AirPods uygulaması, Apple tarafından gelecek resmi bir uygulamanın habercisi olarak yorumlanıyor.

Yani Apple, net olarak neden bu uygulamayı kaldırdı bilinmez ancak, belirtildiği gibi Apple, kaybolan AirPods kulaklıklar için kendi çözümünü sunmaya hazırlanıyor olabilir. Her ne kadar sebep bu olmasa da Apple’ın çalışmalar sürdürdüğü yorumları mantıklı görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.