Ferrari Elektrikli Otomobil ve SUV Üretecek!

Ferrari elektrikli otomobil duyuracağını açıkladı. Bununla beraber bir diğer önemli gelişme ise Ferrari elektrikli araba modeline ek olarak, Ferrari SUV modeli de kendini gösterecek. Tüm detaylar haberimizde!

Ferrari Elektrikli Otomobil

Ferrari elektrikli otomobil modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacağını açıkladı. Üstelik sadece Ferrari elektrikli otomobil modeli ile sınırlı kalmayacak olan firma, Ferrari SUV modeli ile de ismini çok daha farklı bir noktaya ulaştıracak.

Ferrari elektrikli araba ve SUV modelleri ile sektörde farklılık oluşturacak!

Ferrari Elektrikli Otomobil

Lüks araç marketinde en dikkat çekici markalardan bir tanesi olan Ferrari, Tesla’ya meydan okuyarak elektrikli Ferrari araba üreteceğini duyurdu. Ferrari elektrikli araba projesi ile birlikte bir SUV modeli ile de karşımıza çıkabilir. CEO Sergio Marchionne henüz elektrikli araba konusunda net bir açıklama yapmadı. Ancak aracın Tesla’nın 2020 yılında çıkaracağı araçtan önce yollara çıkması bekleniyor. Hatırlatma yapmak gerekirse Tesla Roadster ve Bugatti Chiron karşılaştırması büyük bir ilgi görmüştü.

Marchionne, bir süper otomobil üretilecekse Ferrari’nin bu konuda bir ilk olacağını ifade etti ve Tesla’ya apaçık meydan okuduğunu söyleyebiliriz. Aslında pek çok büyük otomobil üreticisinin elektrikli araba projelerine milyarlarca dolar yatırım yaptığını düşünecek olursak bu yorumu ilginç de bulabiliriz.

Ferrari Elektrikli Otomobil

Ferrari elektrikli araba ile fark yaratacak!

Marchionne sadece üst sınıf otomobillerin kâr sağladığını düşünüyor. Ferrari de üst sınıf araçlarının üretimine bir limit koyuyor ve bu hem ilgi çekici hale geliyor hem de kârı artırıyor. Bu da neden Jeep ya da Dodge’un değil de Ferrari’nin elektrikli araba üreteceğini açıklar nitelikte. Elbette diğerlerine göre Ferrari’nin bu noktada büyük fark yaratacağını tahmin etmek zor değil.

Ferrari’nin SUV modelinden bahsedecek olursak Marchionne bu konuda ser verip sır vermiyor. Söylediği tek şey ise bu modelin de bir Ferrari’nin görünmesi gerektiği gibi görüneceği. Elbette bu model de kullanıcısına Ferrari’nin konforunu ve lüksünü sonuna kadar hissettirecektir. Bakalım lüks otomobil devi elektrikli araba modelinde istediği başarıyı yakalayabilecek mi…

Ferrari elektrikli otomobil ve Ferrari SUV yorumları!

Otomobil haberleri arasındaki en dikkat çeken gelişmelerden olan ve resmi ağızdan “Ferrari elektrikli otomobil üretecek mi? sorusunun cevaplandığı bu gelişme ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here