Facebook ve WhatsApp Soruşturması Başlatıldı!

İngiltere, Facebook ve WhatsApp gizlilik şartları ile ilgili soruşturma başlattı. İşte Facebook ve WhatsApp soruşturması ile ilgili detaylar!

Facebook ve WhatsApp

En popüler sosyal medya platformu Facebook, bilindiği geçtiğimiz dönemlerde en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı da bünyesine katmıştı. Yaşanan bu satıl almadan sonra, Ağustos 2016 tarihinde de Facebook, WhatsApp kullanım ve telefon numarası bilgilerinin, Facebook ile paylaşılması adına bir çalışmada başlatmıştı.

Yaşan bu gelişmelerden sonra İngiltere, Facebook ve WhatsApp soruşturması başlattı.

İngiltere, Facebook ve WhatsApp soruşturması başlattı!

Facebook ve WhatsApp

Birleşik Krallık Information Commissioner’s OfficeICO yani Türkçesi ile Bilgi Komiserliği Ofisi olarak telaffuz edilebilecek bölüm tarafından, Facebook’un gizlilik ilkelerine yönelik bir soruşturma başlatıldı.

Şu an için Facebook ve WhatsApp’ın gizlilik ilkeleri adına başlatılan soruşturmanın temel amacına ilişkin net bilgiler ortaya çıkmış değil. İlerleyen dönemlerde, Facebook ve WhatsApp soruşturmasının devam eden süreci ve sonucu ile ilgili detaylı bilgilerin aktarılması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.