Facebook’un Drone’u Yere Çakıldı!

Dünya geneline internet sağlamak amacı ile hazırlanan Facebook'un drone'u yere çakıldı. İşte Facebook'un düşen drone'u ile ilgili detaylar!

Facebook'un Drone'u

Sosyal medya denildiği zaman akla ilk gelen isim olan Facebook, internet hizmet sağlayıcı olma yolunda da farklı yöntemlerle çalışmalarını devam ediyor. Uzun süredir Facebook drone’ları ile internet servisi sağlanması için çalışmalar devam. Son olarak, söz konusu bu çalışmalar sırasında Facebook drone’u yere çakıldı.

Facebook drone’u yere çakıldı!

Facebook'un Drone'u

Facebook’un üzerinde çalıştığı drone modeli; rüzgar, yükseklik ve hız gibi değerleri analiz etme yeteneğine sahip. Çalışmaları devam eden bu Facebook drone modeli, söz konusu bu başlıklar altındaki ölçümlerinde hata yapınca, iniş sırasında yere çakıldı.

Facebook'un Drone'u

Son olarak belirtmek gerekirse, Facebook’un yürüttüğü bu drone projesi kapsamında, söz konusu bu hata gibi kimi hataların yaşanması olasıdır. Yaşanacak bu olaylarla birlikte, Facebook’un drone çalışmaları tecrübe kazanımı sonucu ile gelişim göstermeye devam edecektir.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.