Facebook Tinder ile Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Messenger uygulamasına gelen yeni özellik sonrasında Facebook ve Tinder, birbiri ile rakip haline gelebilir. İşte Facebook Tinder rekabetinin detayları!

Facebook Tinder

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan ve bir yönden sosyal medya kavramını oluşturan Facebook, bünyesinde Messenger ile yeni özellikler test ediyor. Yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarı ile söz konusu Messenger özelliğinin aktif olması ile birlikte Facebook, doğrudan doğruya çöpçatanlık uygulaması Tinder ile rekabete girişmiş olacak.

Messenger’a gelecek yeni özellik ile Facebook, Tinder’a rakip oluyor!

Facebook’un temel olarak mesajlaşma görevini üstlenmesi için oluşturduğu Messenger uygulaması, yeni bir özellik ile özel sohbet ortamı oluşturmaya çalışacak. “Tanışmanın yeni yolu” sloganı ile birlikte test süreci başlatılan bu Messenger uygulaması, temel olarak karşılıklı kabul ile iki kişinin sohbet etmesi sistemine dayanıyor.

Facebook Tinder

Hatırlatmak gerekirse Tinder mobil uygulama servisi de benzer bir sistem ile birlikte çalışıyor ve yeni arkadaşlar kazanılmasına imkan sunuyordu. Elde edilen bilgilere göre ise şu an Facebook’un üzerinde çalıştığı sistemde görüşmeler, sadece arkadaş listesi ile sınırlı kalacak.

Sizinle özel olarak görüşmek isteyen bir kimse, size bildirim gönderecek ve kabul edildiği vakit, Messenger üzerinden görüşme sağlanabilecek. Aynı mantığın ters yönü ile özel sohbet etmek istediğiniz birine istek gönderebilir ve görüşmeye başlayabilir olacaksınız. Şu an için söz konusu bu yeni özelliğin ne zaman kullanıma açılacağı bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Facebook’un yeni renkli yorum sistemi ile beraber bu yeni Messenger özelliğinin de çok uzun bir test sürecinde kalmaması bekleniyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here