Haber Tekno Sosyal Medya
Facebook tanıyor olabileceğim kişileri nasıl buluyor

İnternet

Facebook Tanıyor Olabileceğin Kişileri Nasıl Buluyor?

Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler özelliği hakkında tüm detaylar bu haberimizde!

Facebook’un en büyük özelliklerinden olan tanıyor olabileceğin kişiler bölümü, aslında sanılandan çok daha karışık bir sistem olarak çalışıyor. Facebook tanıyor olabileceğiniz kişiler bölümü ile ilgili tüm detayları da bu özel Haber Tekno makalemizde aktarıyor olacağız.

Facebook tanıyor olabileceğin kişiler nedir?

Facebook Tanıyor Olabileceğin Kişiler

Facebook milyonlarca insana sosyal bir platform oluşturma hedefiyle hizmet veriyor. Sosyal medya platformu Facebook’da, hala bulamadığınız arkadaşlarınızı bulmanız için ise size yardım ediyor. “Facebook Tanıyor olabileceğiniz kişiler” kısmıyla daha fazla arkadaşlarınızın olması ve arayıp da bulamadığınız kişileri sizlere sunuyor. Ancak Facebook tanıyor olabileceğin kişileri nasıl buluyor?

Facebook Tanıyor Olabileceğin Kişiler

Facebook tanıyor olabileceğin kişiler neye göre sıralanıyor?

Facebook kayıt sırasında kullanıcıların özel bilgilerini de paylaşmalarını istiyor. Okulu, işi, burcu, doğum tarihi gibi bilgiler Facebook tarafından kayıt altına alınıyor. Sosyal platformlardan her hangi birine giriş yapılan e-mail adresi ya da telefon bilgileri Facebook’un sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşmasını sağlıyor. Bu şekilde de aynı sitelerde size yakın kişileri tespit edebiliyor.

Geçmişte kayıt olduğunuzu bile unuttuğunuz sitelere verdiğiniz bilgiler ve e-mail adresleri Facebook tarafından unutulmuyor.

Facebook tanıyor olabileceğim kişileri nasıl buluyor

Facebook’un da dediği gibi kullanıcılar sadece iletişim halinde oldukların görebiliyor, ancak Facebook iletişim halinde olduklarınızın da bilgilerini topluyor ve e-mail adresleriniz ile ilişkisi olan kişileri bularak sizlere arkadaş önerisi sunuyor.

Facebook ‘’Tanıyor Olabileceğin Kişiler’’ kısmı büyük kolaylık sağlıyor!

Birçok tanıdığınız ancak ismini zamanla unutup geçmişinizde kalan insanları Facebook’ta bulmak kimi zamana zorlaşıyor. Sevdikleriniz ve yakınlarınızın sosyal medya hesaplarını bulmanın zor olduğu durumlarda ise Facebook ”Tanıyor olabileceğiniz kişiler” kısmı ile sizler kolaylık sağlıyor. Bu sayede arayıp da bulamadığınız kişileri Facebook sayesinde kolaylıkla ekleyebiliyorsunuz.

Facebook tanıyor olabileceğim kişileri nasıl buluyor

2009’da bile iletişim kurduğunuz e-mail adresleriniz kayıt oluyor ve siliniyor. Facebook’ta yer alan kayıtlı iletişim adresleri arasından istemediğiniz durumlarda tüm e-mail adreslerini silebilir ve bu duruma bir son verebilirsiniz. Ancak Facebook “Tanıyor olabileceğiniz kişiler” ile size kolaylık sağladığını düşünüyorsanız size sağlanan bu kolaylığın keyfini çıkarabilir ve sevdiklerinize kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

4 Yorum

4 Comments

 1. Haber Tekno okuru

  19 Kasım 2017 at 20:25

  Facebook ta tanıyor olabileceğin kişiler arkadaşlarım görünmüyor

 2. Haber Tekno okuru

  1 Şubat 2018 at 20:31

  Facebook tanıyor olabileceğin kişiler saçma sapan bişey

  • Esin

   8 Mayıs 2018 at 19:39

   Aynen öyle kim varsa toplayıp gösteriyo

 3. Halil

  8 Mayıs 2018 at 19:39

  Facebook topladığı bilgilerle tanıyor olabildiğin arkadaşları değil kütüğünü bile çıkarır 😀

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla İnternet

Üste çık