Facebook Renkli Yorum Sitemini Test Ediyor!

Sosyal medya devi Facebook, yenilikler hazırlamaya devam ediyor. Son olarak ise Facebook renkli yorum sistemi test sürecinde! İşte tüm detaylar!

Facebook Renkli Yorum

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda yer alan Facebook, platform üzerinde geliştirmeler ve yenilikler üzerinde yaptığı çalışmalarına devam ediyor. Son olarak da Facebook renkli yorum sistemi üzerinde yapılan testler ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Facebook, yorum sistemine renk katmaya hazırlanıyor!

Şu an için kısıtlı bir kullanıcı üzerinde test edilen yeniliğe göre, gönderilere yapılan yorumların arka planlarına renk katmak mümkün olacak. Görsellik ön planda tutularak hazırlanan bu yeni yorum sistemi ile birlikte aynı zamanda çok daha dikkat çeken bir yapı kazandırılmaya çalışılmışa benziyor.

Facebook Renkli Yorum

Şu an için Facebook’un üzerinde çalıştığı bu yeni renkli yorum sisteminin, tüm kullanıcılara ne zaman açık hale getirileceği bilinmiyor. Lakin test süreçleri devam eden bu sistemin, çok geçmeden global kullanıcılara entegre edileceğini söylemek, yanlış olmayacaktır.

Son olarak belirtmek gerekirse, söz konusu bu yeni yorum sisteminin, başarılı bir şekilde kullanıcılar tarafından sık kullanılan bir özellik haline gelmesi durumunda, ilerleyen dönemlerde WhatsApp üzerinde de aktif edilebileceğine ilişkin yorumlar bulunduğunu da söylemekte fayda var. Keza Messenger tarafında da bir entegrasyonun yapılması, kuvvetle muhtemel olabilecek detaylar arasında yer alıyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.