Facebook Reklamlarında Kripto Para Dönemi Yeniden Başladı!

Facebook Reklamlarında Kripto Para

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak kendini gösteren ve her ne kadar popülerliği azalıyor olsa da Instagram ve WhatsApp gibi bünyesindeki diğer sistemlerle gücünü koruyan Facebook, kısa bir süre önce reklam politikasında geri adım attı.

Bilindiği gibi bir süre önce Facebook reklamlarında kripto para ile ilgili detaylar bulundurmak, politikalar gereği mümkün olmuyordu. İlk etapta bu konuda bir sınırlama yapılmamış ancak daha sonrasında böyle bir adım atılmıştı.

Hemen ardından Google’da kendi reklam servislerinde kripto para reklamları ile ilgili önlemler aldığını açıklamıştı.

Facebook kripto para konusunda geri adım atıyor!

Facebook Reklamlarında Kripto Para

Kısa bir süre önce ise Facebook, yeniden kripto para reklamlarını yayınlamaya başladı.

Şu an için en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, Facebook reklamları üzerinden kullanıcılarına ulaşmaya başlamış gibi görünüyor. Bu da demek oluyor ki en azından belirli senaryolar için reklamlarda politika değişikliği yapılmış durumda.

Genel olarak tüm yayıncılar artık bu konuda reklam verip veremeyeceği konusunda bir açıklama mevcut değil. Şu an için sadece onaylanmış yayıncıların ya da borsaların reklamları üzerinde de durulması gibi bir durum söz konusu olabilir. Ancak ilerleyen dönemlerde yapılan bu yasaklama davranışından net bir biçimde geri adım atıldığını görmek mümkün olacak.

Bu konuda Google AdWords tarafında nasıl bir yol izleneceği ile ilgili de beklentiler gündeme gelmiş durumda. İlerleyen günlerde değişikler olursa, haberlerimizde yer vermeye devam ediceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here