Facebook Mobil 1 Milyar Barajını Geride Bıraktı!

Finansal verilerin açıklanmasının yanı sıra Facebook mobil kullanıcı sayısının da bir yeni rekora daha ulaştığı bilgisi aktarıldı!

Facebook Mobil

Sosyal medya denildiği zaman, birçok kişi tarafından ilk akla gelen isim olan ve dünyanın en büyük sosyal medya platformu arasında yer alan Facebook, kullanıcı sayıları ve gelirleri ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

Son olarak aktarılan bilgiler ışığında, Facebook mobil kullanıcı sayısının da yeni bir rekor yaşadığı anlaşılmış oldu.

Facebook mobil kullanıcı sayısı!

Facebook Mobil

2016 3. çeyrek verilerini açıklayan firmalar arasında, Facebook’ta yer almış oldu. Toplamda 6.8 milyar dolar reklam geliri elde eden Facebook, bu gelirin 2.38 milyar dolar meblağsını da net kar haline getirmeyi başarmış.

Bununla birlikte, ilk defa Facebook mobil kullanıcı sayısı, 1 milyar aktif kullanıcı sayısı barajını geride bırakmış durumda.

Daha önce Facebook kullanıcı sayısının 1 milyarı geride bıraktığı ve böylece sosyal medya platformları arasında bir ilke imza attığı belirtilmişti. Şimdi de söz konusu bu durum, Facebook mobil kullanıcı sayısı için geçerliliğini sağlamış oldu.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.