Facebook Messenger'a PayPay Desteği

Ülkemizdeki faaliyetlerini bir süredir pasif duruma alan PayPay, dünyanın en popüler para transfer araçları arasında yer almaya devam ediyor. Bu bağlamda farklı platformlarda da yer almaya devam PayPay’ın son adresi, Facebook Messenger oldu.

Bundan böyle Facebook Messenger üzerinden, farklı bir adım uygulamadan doğrudan para transferi gerçekleştirmek mümkün.

Facebook Messenger üzerinden PayPay ile para transferi yapılabilecek!

Facebook Messenger'a PayPay Desteği

Facebook ve PayPay arasında yapılan anlaşma ile birlikte Facebook kullanıcıları, doğrudan Facebook Messenger üzerinden istedikleri kişilere para gönderme işlemi yapabilecekler. PayPay hesapları üzerinden gerçekleştirilecek bu işlem ile birlikte, Messenger uygulamasından çıkış yapmadan, sohbet edilen kişilere para transferi sağlanabilecek.

Açıklanan bilgilere göre şu an için bu hizmet, sadece Messenger’ın iOS uygulaması üzerinde gerçekleşiyor ve ilk etapta sadece Birleşik Devletler’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Android tarafındaki aktif olma süresi ile ilgili ise şu an için net bir bilgi aktarılmıyor. Ancak tahminlere göre Facbook ve PayPay, ilk etapta iOS tarafındaki kullanımları bir süre gözlemleyecek ve 2018 yılında önce bu uygulamayı Android tarafına getirmeyecek.

Ayrıca kullanım oranlarından her iki firmanın da memnun olması durumunda, kısa bir süre içinde bu para gönderme özelliğini, diğer ülkelerde de kullanıma açılmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here