Facebook, Megyn Kelly ile İlgili Makaleleri Kaldırmaya Başladı!

Fox sunucusu Megyn Kelly ile ilgili Facebook üzerinde trend olan yalan habere dayalı makaleler, Facebook tarafından kaldırılmaya başlandı! İşte detaylar!

Megyn Kelly

Fox’un ünlü sunucusu Megyn Kelly ile ilgili Facebook üzerinde dolaşan makaleler ve haberlere doğrudan Facebook tarafından müdehale geldi. Facebook, kısa bir süre önce Megyn Kelly ile ilgili ortaya atılan yalan haber ve makaleleri kaldırmaya başladı.

Facebook, Megyn Kelly haberlerini kaldırmaya başladı!

Bir süre önce Facebook üzerinde trend olan içerikler arasında “Fox News, Hain Kelly’i Hillary’i desteklediği için kovdu.” başlığı taşıyan haberler yer almaya başladı. Söz konusu bu haberin yanlış olduğu ortaya çıkmasından sonra doğrudan Facebook, konu ile ilgili düzeltmeler yapmaya başladı.

facebook-megyn-kelly

Son gelen bilgilere göre ise Facebook, Megyn Kelly ile ilgili ortaya çıkan bu içerikleri silmeye başladı. Öyle görünüyor ki popüler olan tüm Megyn Kelly ile ilgili içerikler, kısa zaman içinde Facebook tarafından kaldırılmış olacak.

Konu ile ilgili doğrudan Megyn Kelly veya Fox News tarafından bir açıklama gelmedi. Tahmin edilenlere göre ise Fox veya Megyn Kelly, doğrudan Facebook ile iletişime geçmiş durumda. Zira söz konusu haberlerin ve içeriklerin başlığı hem hakaret içeren hem de yanıltıcı cinsten.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.