Facebook Kullanıcılarını Öldürdü!

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların profillerinde kişinin öldüğüne dair hazırladığı bilgilendirme mesajını yayınlamaya başladı!

Facebook öldürdü

En büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, bir yeni hata ile daha gündeme geldi. Kısa bir süre önce Facebook kullanıcılarının sayfasında, söz konusu Facebook hesabının öldüğüne dair bir mesaj çıkmaya başladı!

Facebook’tan kullanıcılarına öldüğüne dair uyarı!

Facebook sayfalarında ortaya çıkan bu uyarı mesajında, sayfa sahibinin hayatını kaybettiği ve paylaşım yaparak onu yad etmek için paylaşımda bulunmakla ilgili bir açıklama yer alıyor.

Üstelik söz konusu bu “rahmet” uyarısı, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in kendi sayfasında da ortaya çıktı.

Facebook mark zuckerberg page

Birçok ünlü isim ve kullanıcının sayfalarında ortaya çıkan bu uyarı mesajına, kısa süre içinde Facebook’tan açıklama geldi.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre söz konusu bu mesaj, oluşan bir karışıklıktan dolayı meydana gelmiş. Bununla beraber Facebook, söz konusu durumu çok kötü bir hata olarak yorumladı ve bu alışmadık durumun, an itibariyle düzeltildiğini bildirdi.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.