Facebook, Kullanıcıları Messenger için Zorluyor!

Messenger

Kullanıcılarının mobil kullanıma kaymaya başlaması, Facebook için mobil taraftaki yazılımlarının önemini ikiye katlamış oldu. Nitekim Facebook, kısa bir süre önce Facebook uygulamasından anlık mesajlaşma yapmak isteyen kullanıcılarını Messenger uygulamasına yönlendiriyor.

Facebook, kullanıcılarını Messenger için zorluyor!

Messenger

Yapılan yeni yaptırım ile beraber Facebook, mobil uygulamaları üzerinden arkadaşları ile anlık mesajlaşma yapmak isteyen kullanıcılarını, Messenger uygulaması kullanımına yönlendiriyor. Böylece Facebook, sahip olduğu dev kullanıcıları Messenger uygulamasında da görmüş olacak.

WhatsApp’ı satın aldıktan sonra, en popüler anlık mesajlaşma uygulamasını da bünyesine katmış olan Facebook, öyle görünüyor ki mesajlaşama uygulaması söz konusu olduğu zaman kullanıcı kaybına tolerans gösteremiyor.

Messenger, Instagram ve Facebook üçlüsü ile deyim yerindeyse sosyal medya dünyasını her alanda elinde tutmayı sürdürmek için çalışmalar da devam ediyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Facebook’un bu Messenger zorlamasının altında yatan sebepler arasında, Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo’nun da yakın zamanda piyasada olması düşünülüyor.

 

>> Facebook’un, kullanıcılarını Messenger tarafına da çekmek istemesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here