Haber Tekno Sosyal Medya

Facebook İngiltere’de 5.16 Milyon Dolar Vergi Ödedi!

Facebook İngiltere

Haberler

Facebook İngiltere’de 5.16 Milyon Dolar Vergi Ödedi!

Facebook İngiltere’de geçen yıl tam 5,16 milyon dolar vergi ödedi. Açıklanan bu bilgilere göre Facebook’un İngiltere gelirleri zirve yapmış durumda!

Facebook gelirleri ve aktif olduğu ülkelerdeki vergi ödemeleri ile ilgili veriler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Facebook İngiltere’de 2015 yılı kapsamında 5.16 milyon dolar vergi ödedi. İşin dikkat çeken noktası ise, Facebook İngiltere vergi ödemelerindeki çarpıcı artış oluyor.

Facebook İngiltere vergi ödemesi bin katına çıktı!

Facebook İngiltere

Açıklanan bilgilere göre Facebook, İngiltere’de elde ettiği gelirler için 2015 yılında İngiliz Hükümeti’ne tam 5.16 milyon dolar vergi ödedi.

Bununla beraber gelen bilgilere göre Facebook’un İngiltere’deki bu 2015 yılı vergi miktarı, 2014 yılında ödediği vergi miktarının tam bin katı kadarına ulaşmış oldu.

1 yılda bin kat vergi ödeme artışı!

Ortaya çıkan bu bilgiler ışığında anlaşılıyor ki Facebook, İngiltere’de elde ettiği reklam gelirlerini, 2014 yılından 2015 yılına kadar bin kat artırmayı başarabilmiş.

Kabaca ortaya çıkan bu gelir-vergi oranı, sosyal medya ve internet reklamcılığının, günümüzde hangi boyutlara doğru ilerlediğini aydınlatıyor.

Öyle görünüyor ki Facebook’un 1 yılda yaşadığı bu bin katlık vergi ödeme artışı, önümüzdeki yıllarda ivmesini artırarak yükseliş göstermeye devam edecek. Diğer ülkelerdeki vergi işlemleri ile ilgili de Facebook’un ne durumda olduğu, merak edilenler arasına girmiş oldu.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık