Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi için birkaç adım bulunuyor. Peki, Facebook hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte Facebook hesap silme!

Facebook Hesap Silme

En popüler sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına hesap silme imkanı sunuyor. Peki, Facebook hesabını kapatmak, bir başka deyişle Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemi nasıl yapılır?

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap kapatma işlemi!

Facebook hesap silme işlemi öncesinde belirtilmesi gereken önemli detaylar var. Buna göre Facebook hesap kapatma işlemi öncesi, Facebook sayfaları ve Facebook grupları yöneticiliğiniz bulunuyorsa, Facebook hesabı silme işlemi sonrası, bu grup ve sayfalarda silinecek.

Ayrıca, Facebook hesap silme işlemi sonrasında, işlemi geri almak mümkün değil. Dolayısıyla, Facebook hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcılar, bu konudaki kararlarını iyi vermelidirler.

Facebook hesap silme adımları!

Facebook hesap silme işlemine ilk olarak, Facebook uygulamalarını silerek başlamak gerekiyor. Zira, Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için, Facebook hesabınızda herhangi bir uygulama olmaması gerekiyor.

Bunun için ilk olarak https://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fsettings%3Ftab%3Dapplications bağlantısından, Facebook uygulama alanına geçmeniz gerekiyor.

Daha sonra, Facebook uygulama sayfasından, uygulamaların en sonunda yer alan çarpı-x- işaretine tıklayarak tüm uygulamaların kaldırılması gerekiyor.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme!

Facebook hesabını kalıcı olarak kaldırmak için gerekli olan ikinci adım, https://www.facebook.com/login.php?next=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fhelp%2Fdelete_account bağlantısına gitmek ve akabinde “hesabımı sil” butonuna basmak olacaktır.

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme onayı için Facebook, doğrulama amacıyla şifrenizi girmenizi isteyecektir.

Tüm bu adımları eksiksiz olarak yapan Facebook kullanıcıları, Facebook hesap silme onayı verdikleri andan itibaren, iki hafta boyunca silinen Facebook hesabı için giriş yapmaya çalışmamalıdır. Bu durum Facebook hesap silme işlemi için çok önemli. Zira, iki hafta boyunca giriş işlemi yapılmazsa, ancak o zaman Facebook hesabı kalıcı olarak silinecektir.

Facebook Hesap Silme

Tüm bu adımları başarılı olarak tamamlayan bir Facebook kullanıcısı, hesabını kalıcı olarak silmiş olacaktır.

Facebook hesap işlemlerinden farklı olarak, Instagram hesap silme detayları da ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here