Facebook Erteleme Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Facebook Erteleme özelliği kısa bir süre önce resmi olarak kullanıma sunuldu. Peki, Facebook Erteleme nedir ve nasıl kullanılır?

Facebook Erteleme Özelliği

Facebook Erteme yani Facebook Snooze özelliği resmi olarak kullanıma sunuldu. Bir süredir Facebook tarafından detaylı bir test sürecinde gelişim gösteren Facebook Erteleme özelliği, an itibariyle tüm kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Facebook Snooze-Facebook Erteleme özelliği nedir?

Facebook’un bu yeni güncellemesinin asıl sebebi, kullanıcıların haber akışlarını daha iyi yönetmeleri için hazırlanmış bir detay olarak lanse ediliyor. Bilindiği gibi takip edilen gruplar ve sayfalar, kimi zaman çok yoğun haberler ile Facebook akışını ciddi anlamda işgal edebiliyor. İşte tam da bu noktada Facebook’un Snooze yani Erteleme olarak çevirebileceğimiz özelliği devreye giriyor. Her ne kadar Facebook tarafından daha çok takibi bırakmak istenmeyen arkadaşların, akıştaki paylaşımlarına yönelik gibi gösterilse de tüm gruplar ve sayfalar için geçerli bir özellik olacak.

Facebook Erteleme Özelliği

Bundan böyle yaptığı paylaşımlar ile akışınızı gereksiz yere dolduran arkadaşlar, 30 günlük bir süre için susturulabilecek. İlk dönemlerdeki test amaçlarında, sadece 30 gün değil; 1 hafta yahut 1 hafta gibi seçenekler de mevcuttu. Lakin Facebook’un basın bülteninde 30 gün üzerinde duruluyor.

Facebook Erteleme özelliği nasıl kullanılır?

Kısaca yeni özelliğin nasıl kullanıldığı konusuna da bir açıklama yapmak gerekirse, akışta yer alan ve bir süreliğine akıştaki varlığına ara verilmek istenen grubun, sayfanın veya kişinin paylaşımının sağ üst bölümündeki daha fazla seçenek bölümünde, bu konu ile ilgili bir detay yer almaya başladı. Bu bölümden Facebook Snooze-Erteleme özelliğini aktif etmek mümkün olacak.

Nitekim Facebook Erteleme özelliği ile kullanıcılara takip ettikleri grubu veya sayfayı, takibi bırakmadan bir süre için bildirimlerini kapatmaya imkan sağlayan bir yenilik kendini göstermiş oldu. Sosyal medya devi Facebook’un gelişim süreci de farklı sorunlar üzerine çözüm bulmak amacı ile devam gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here