Facebook Anti-Hacker Uygulaması Kullanıma Açıldı!

Facebook Anti-Hacker Uygulaması

İnternet ortamında güvenlik, hem kullanıcılar hem de şirketler için büyük önem taşır hale geldi. Şirketler uygulamaları ve web siteleri için özel ekipler tutarken, bireysel yazılımcılar bu konuda tek başlarına kalıyorlar. Bu bağlamda en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook, kendi ürettiği Anti-Hacker bilgi platformunu herkesin kullanımına açtı!

Ayrıca Bakınız

Yeni Google Play Store v6.7 Kullanıma Açıldı!

Facebook Anti-Hacker uygulaması herkese açıldı!

Açıklanan bilgilere göre bu güvenlik bilgilendirme sistemi, geliştiricilere hack saldırılarının önüne geçilmesi adına yapılması gereken detayları içeriyor. Daha öncelerde Facebook tarafından hazırlanan bu sistem, isteyen herkes tarafından erişilebilir değildi. Lakin Facebook, yeni bir açıklama ile sistemini herkesin kullanımına açtığı doğruladı.

Facebook Anti-Hacker Uygulaması

Söz konusu bu sistem kapsamında, Facebook’un siber saldırılar noktasında nasıl önlemler aldığını ve geliştirme süreçlerinde başlarından geçen olayların ve bu olayların çözümlerinin detayları da yer alıyor.

Ancak, gayet tabi Facebook’un önemli güvenlik önlemleri ve tecrübeleri, ne yazık ki bu program kapsamında yer bulmamış. Zira Facebook, bu bilgileri şirket sırrı olarak saklı tutuyor.

Uygulama geliştiriciler veya meraklı kimseler, Facebook tarafından hazırlanan bu güvenlik önlemleri ve tecrübeleri sistemine erişerek, yazılımları veya web sistemleri için hack saldırılarını önlemek adına ücretsiz olarak bilgi alabilecek.

 

>> Facebook’un Anti-Hacker uygulaması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.