Facebook Anti-Hacker Uygulaması Kullanıma Açıldı!

Facebook Anti-Hacker Uygulaması

İnternet ortamında güvenlik, hem kullanıcılar hem de şirketler için büyük önem taşır hale geldi. Şirketler uygulamaları ve web siteleri için özel ekipler tutarken, bireysel yazılımcılar bu konuda tek başlarına kalıyorlar. Bu bağlamda en büyük sosyal medya platformlarından olan Facebook, kendi ürettiği Anti-Hacker bilgi platformunu herkesin kullanımına açtı!

Ayrıca Bakınız

Yeni Google Play Store v6.7 Kullanıma Açıldı!

Facebook Anti-Hacker uygulaması herkese açıldı!

Açıklanan bilgilere göre bu güvenlik bilgilendirme sistemi, geliştiricilere hack saldırılarının önüne geçilmesi adına yapılması gereken detayları içeriyor. Daha öncelerde Facebook tarafından hazırlanan bu sistem, isteyen herkes tarafından erişilebilir değildi. Lakin Facebook, yeni bir açıklama ile sistemini herkesin kullanımına açtığı doğruladı.

Facebook Anti-Hacker Uygulaması

Söz konusu bu sistem kapsamında, Facebook’un siber saldırılar noktasında nasıl önlemler aldığını ve geliştirme süreçlerinde başlarından geçen olayların ve bu olayların çözümlerinin detayları da yer alıyor.

Ancak, gayet tabi Facebook’un önemli güvenlik önlemleri ve tecrübeleri, ne yazık ki bu program kapsamında yer bulmamış. Zira Facebook, bu bilgileri şirket sırrı olarak saklı tutuyor.

Uygulama geliştiriciler veya meraklı kimseler, Facebook tarafından hazırlanan bu güvenlik önlemleri ve tecrübeleri sistemine erişerek, yazılımları veya web sistemleri için hack saldırılarını önlemek adına ücretsiz olarak bilgi alabilecek.

 

>> Facebook’un Anti-Hacker uygulaması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here