F-35 Savaş Uçağının Fiyatı Ortaya Atıldı!

F-35 savaş uçağı modellerinin, fiyatları ile ilgili bilgiler ortaya atıldı. İşte F-35 savaş uçağı fiyatlandırmaları ile ilgili detaylar!

F35 Savaş Uçağı

Aralarında ülkemizin de yer aldığı birçok farklı ülkenin Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetli envanterine beklenen yeni F-35 savaş uçağı fiyatı ile ilgili ortaya yeni bilgiler çıktı.

F35 savaş uçağının fiyatları ortaya çıktı!

Ortaya çıkan fiyatlar, F-35A ve F-35C modellerini kapsıyor. Buna göre F-35 savaş uçağının adet fiyatı 123 milyon dolar seviyesinde yer alıyor.

F35 Savaş Uçağı

Yeni F-35 savaş uçağı ile ilgili ortaya atılan bu 123 milyon dolar fiyatının, ne kadar gerçeği yansıttığı ise ne yazık ki şu an için teyit edilemiyor.

Ülkemizin de Hava Kuvvetleri envanterinde yer alacak olan yeni F-35 savaş uçağı, gelen bilgilere göre teslimatı öncesindeki son aşamasında. Yakın zaman içerisinde ise kademeli olarak satın alan ülkelere naklinin yapılması bekleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.