F-35 Savaş Uçağının Fiyatı Ortaya Atıldı!

F-35 savaş uçağı modellerinin, fiyatları ile ilgili bilgiler ortaya atıldı. İşte F-35 savaş uçağı fiyatlandırmaları ile ilgili detaylar!

F35 Savaş Uçağı

Aralarında ülkemizin de yer aldığı birçok farklı ülkenin Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetli envanterine beklenen yeni F-35 savaş uçağı fiyatı ile ilgili ortaya yeni bilgiler çıktı.

F35 savaş uçağının fiyatları ortaya çıktı!

Ortaya çıkan fiyatlar, F-35A ve F-35C modellerini kapsıyor. Buna göre F-35 savaş uçağının adet fiyatı 123 milyon dolar seviyesinde yer alıyor. Elbette ki şu an için kesin bir ifade de kullanılamadığını belirtmek gerekiyor.

F35 Savaş Uçağı

Yeni F-35 savaş uçağı ile ilgili ortaya atılan bu 123 milyon dolar fiyatının, ne kadar gerçeği yansıttığı ise ne yazık ki şu an için teyit edilemiyor. Ülkemizin de Hava Kuvvetleri envanterinde yer alacak olan yeni F-35 savaş uçağı, gelen bilgilere göre teslimatı öncesindeki son aşamasında. Yakın zaman içerisinde ise kademeli olarak satın alan ülkelere naklinin yapılması bekleniyor.

Söz konusu bu ülkeler arasında, ülkemizin de olduğunu söylemekte fayda var. İlerleyen günlerde yeni savaş uçağı ile ilgili çok daha detaylı bilgiler gündeme gelecektir. Bu konuda gelecek olan yeni bilgileri, güncel bir şekilde aktarmaya devam ediyor olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here