Haber Tekno Etiketler SpaceX

Etiket: SpaceX

SpaceX haberleri ve uzay çalışmaları sürdüren SpaceX gelişmelerinin, bu sayfa üzerinden yakından takip edebilirsiniz.

NASA, SpaceX’in Uzay Aracı Yakıtı Yükleme Fikrine Olumlu Bakıyor!

NASA ve SpaceX iş birliğinde uzaya gönderilen Crew Dragon için gereken uzay aracı yakıtı mürettebat araçtayken yüklenebilir.

SpaceX NASA Astronotlarını Uzay Yolculuğu İçin Eğitiyor!

Crew Dragon uzay aracı için hazırlıklarını sürdüren SpaceX NASA astronotlarını uçuş için eğitmeye başladı!

Boeing ve SpaceX Yeni Yolcu Uzay Aracı İçin Test Uçuşlarını Tekrar...

Boeing ve SpaceX, ürettikleri iki yolcu uzay aracı için planladıkları test uçuşlarını yeniden erteledi. Peki, yeni tarihler ne zaman ve çalışmalar nasıl gidiyor?

SpaceX Falcon Heavy Ateşleme Testi Gerçekleştirdi!

SpaceX Falcon Heavy roketinin ilk statik ateşleme testi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Böylece test uçuşu için bir adım daha geçilmiş oldu. İşte Falcon Heavy ateşleme testi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar!

SpaceX’in Uzaya Çıkardığı Gizli Zuma Uydusu Kayboldu!

SpaceX tarafından uzaya gizli bir şekilde fırlatılan Zuma uydusu ortadan kayboldu. Peki, uyduya neler oldu ve yaşananların suçlusu kim? İşte SpaceX ve Zuma uydusu taşıma süreci ile ilgili tüm detaylar!

SpaceX Uzaya Süper Bilgisayar Götürüyor!

SpaceX ve HPE ortaklığında gerçekleştirilecek bir görev ile uzaya süper bilgisayar gönderiliyor. Bu görev uzay araştırmalarında yeni bir çağ başlatabilir!
elon-musk

Karşınızda Muazzam Elon Musk İmparatorluğu!

Yılın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Elon Musk, tıpkı roketleri gibi yanıcı ve yaratıcı finans sistemlerine sahip. İşte detaylar!
mars-ta-koloni-kurma

Elon Musk’ın Mars’ta Koloni Kurma Planları Nasıl Gidiyor?

Bir haftadan az bir süre içerisinde SpaceX CEO’su Elon Musk nihayet Mars’ta koloni kurma planlarının nasıl gerçekleşeceğini açıklayacak.

SpaceX Falcon 9 Roketini Yeniden Fırlattı!

SpaceX tarafından geliştirilen yeni Falcon 9 roketi, yeniden fırlatıldı. İşte Falcon 9'un yeniden fırlatılma işlemi ile ilgili detaylar!

En Son Haberler