Haber Tekno Etiketler Hayvanlar Alemi

Etiket: Hayvanlar Alemi

Hayvanlar alemi ile ilgili tüm haberler burada!

2018 Yılının En İyi Kuş Fotoğrafları Ödüllerini Aldı!

Audubon Fotoğrafçılık Ödülleri 2018 kapsamında en iyi kuş fotoğrafları belli oldu.

Bal Arıları Sayı Saymayı Biliyor!

Bal arılarının matematik konusunda yetenekli oldukları ortaya çıktı. Bal arıları hakkında yeni edinilen bilgi ve araştırmanın detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Yeni ve Tuhaf Balık Türü: Sunfish!

Bir biyolog tarafından keşfedilmiş olan bu tuhaf balık türü görüntüsü ve yaptıkları ile sizi gerçekten de şaşırtacak. İşte detaylar!

Karşınızda Saydam Kurbağa!

Hayvanlar aleminde gördüğümüz türler artık bizi gerçekten de şaşırtmıyor. Şimdi de organlarını görebileceğiniz saydam kurbağa ile tanışın!

Rüzgar Türbinleri Hayvanları Etkiliyor!

Rüzgar türbinlerinin doğal yaşam üstündeki etkileri ortaya çıktı.

Nesli Tükenen Kelebekler Hakkında Yeni Fikirler!

Agrawal'ın yayınlanan yeni kitabı nesli tükenen kelebekler hakkında yeni fikirler ortaya atıyor. Bunun arkasında başka sebepler olabilir mi?

Böceklerin Muhteşem Renklerini Gösteren Fotoğraflar!

Böcekler, güzellikleri ile fazla konu olmazlar. Ancak böceklerin renkleri yansıtan bu fotoğraflar, aslında ne derece etkileyici oldukları gösteriyor!

Karşınızda Dakikalarca Oksijensiz Kalabilen Tüysüz Köstebek Faresi!

Tüysüz köstebek faresi, oksijensiz bir ortamda 18 dakikadan fazla hayatta kalabiliyor. Peki, bunu nasıl başarıyor? İşte detaylar!
Gekko Kertenkel

Yeni Keşfedilen Gekko Kertenkele Derisinin Dışına Çıkabiliyor!

Madagascar’da yaşayan ve balık pulu gibi pullara sahip olan Gekko kertenkele cinsi, avcılardan kaçarken derisinin dışına çıkmayı başarabiliyor.

Öldürülen Piton Yılanından Onlarca Yumurta Çıktı!

Nijerya'da çiftlik hayvanını yediği sanılarak öldürülen Afrika Kaya Pitonu içerisinden, onlarca yumurta çıktı. İşte Nijerya'da yaşanan olayın detayları!

Gen Düzenlemesi ile Boynuzsuz İnekler Klonlanıyor!

Gen düzenlemesi sayesinde herhangi bir yan etkisi olmadan boynuzsuz inekler klonlanıyor. İşte gen düzenlemesiyle klanlanan ineklerle ilgili detaylar!

En Son Haberler