Haber Tekno Etiketler Gezegenler

Etiket: Gezegenler

Gezegen haberleri ve yeni gezegen keşifleri, Haber Tekno ile bu sayfada bir araya geliyor. Gezegenler hakkında yapılan çalışmaları ve çok daha fazlasını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Gezegen Avlamak Ne Anlama Geliyor?

Gezegen avlamak ifadesi ile ilgili tüm bilgiler bu haberimizde bir araya geliyor.

Ay Olmasaydı Neler Olurdu? Dünya’nın Uydusu Ay Ne İşe Yarar, Neden...

Dünya'nın uydusu Ay'ın önemi ile ilgili tüm detayları bu haberimizden öğrenebilirsiniz.

Ötegezegen Nedir, Nasıl Keşfedilir?

Bu makalemizde "Exoplanet nedir?" yani "Ötegezegen nedir?" sorusuna detaylarıyla cevap veriyor ve ötegezegenler konusundaki tüm detayları bir araya getiriyoruz.

Mars’taki Su Nereye Gitti?

Daha önce yüzeyinde su barındırdığına inanılan Kızıl Gezegen Mars'taki su nereye gitmiş olabilir? Mars'taki su ile ilgili yeni bilimsel çalışmanın sonuçları ortaya çıktı. Mars'ın akan su rezervleri ile ilgili detaylar haberimizde!

Dünya Boyutunda Yeni Yaşanabilir Gezegen Keşfedildi!

11 ışık yılı uzaklıkta Ross 128 b adlı yeni bir gezegen keşfedildi. Bu keşfin en önemli noktası ise yeni bir yaşanabilir gezegen keşfedilmiş olması!

Yaşanabilir Bölge Gezegenleri Gerçekten Yaşanabilir Mi?

Uzun yıllardır uzayda bir yaşam olup olmadığı araştırılıyor. Peki, yaşanabilir bölge içerisinde yer alan gezegenler gerçekten de yaşanabilir durumda mı?

Uranüs Dev Elmaslarla Dolu Olabilir!

Yapılan son araştırmalara göre Uranüs gezegeninde elmas yağmurları olduğu ortaya çıktı. Şu anda Uranüs'te milyonlarca karat elmas olabilir!

NASA Gezegen Koruma Memuru Alıyor!

NASA yayınladığı yeni iş ilanıyla dikkatleri üzerine topladı. Uzay ajansı gezegen koruma memuru alıyor. Peki, bu memur neler yapacak?

Jüpiter Keşfi Devam Ediyor!

NASA’nın Juno adlı uzay aracı Jüpiter’deki Büyük Kırmızı Nokta’nın derinliklerine bakmak üzere. Yani Jüpiter keşfi tüm hızıyla devam ediyor.

Hawking’den İnsanlığın Geleceği Açıklaması!

Stephen Hawking, Dünya'nın geleceği ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Hawking'e göre yeni bir gezegen arayışı başlamalı! İşte detaylar!

Dünya Benzeri Gezegen Keşfi Sürüyor!

Dünya benzeri gezegen keşifleri yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de NASA, Dünya benzeri 10 gezegen daha keşfettiğini duyurdu!

Jüpiter Bilinenden Daha Yaşlı Olabilir!

Güneş Sistemi'nin önemli bir parçası olan Jüpiter hakkında yapılan araştırmalar gezegenin bildiğimizden daha yaşlı olduğunu gösteriyor.

Proxima b Gezegeninde Hayat Var Mı?

Yeni bulunan Proxima b gezegeninde yaşam var mı?
Juno

Juno, Jüpiter’e En Yakın Alçak Uçuşunu Gerçekleştirdi!

NASA'nın Jüpiter üzerinde araştırma yapmak üzere gönderdiği Juno isimli uzay aracı, en yakın alçak uçuşundan Jüpiter fotoğrafı gönderdi. İşte detaylar!

Kepler 1,200’den Fazla Ötegezegen Keşfetti!

Kısa bir süre önce NASA tarafından yapılan açıklamaya göre NASA'nın uzay keşif aracı Kepler, şimdiye kadar 1,284 farklı ötegezegen keşfinde bulundu. Açıklamaya eklenen bilgilere...

En Son Haberler