Essential Phone Android P Güncellemesi Yayınlandı!

Essential Phone

Google tarafından Android 9 Pie sürümünün resmi olarak yayınlanması ve Google Pixel modellerine ulaştırılmaya başlaması sonrasında Essential tarafından da ilk adım atıldı. Daha önce de Android 9 beta programında yer alan Essential Phone modeli için resmi güncelleme yayınlandı. Neredeyse Google’ın resmi yayınlaması ile eş zamanlı sayılabilecek olan yeni güncelleme, çok da büyük olmayan bir kitle için iyi bir haber oldu.

Bilindiği gibi Android’in eski ismi tarafından kurulan ve farklı bir ekran tasarımı ile akıllı telefon dünyasına adım atan Essential markası için işlet beklendiği gibi gitmemiş ve art arda indirim haberleri gelmişti. Bununla birlikte Amerika satışlarının dışına çıkmakta zorlanan firma son olarak da satılma haberleri ile gündeme gelmeye başlamıştı. İşler Essential için iyi gitmiyor olsa da Essential Phone kullanıcıları için herhangi bir aksaklık olmadığını söylemek mümkün. Zira hem güvenlik güncellemeleri hem de ilk Android 9 Pie güncellemesi alan modeller arasında bu modeli görmek mümkün oldu.

Samsung, LG, Huawei ve Xiaomi gibi firmaların karşısında beklediği satış miktarlarına ulaşamayan firma, en azından güncelleme konusunda beklentileri en iyi şekilde karşılamış oldu. Şimdi ise final sürümünün yayınlanması ile birlikte tüm kullanıcılar da güncelleme için beklemeye koyuldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here