Eski Spotify Yöneticisi Apple Music’e Katıldı!

Apple, eski Spotify İçerik Müdür Yardımcısı Steve Savoca ismini, Apple Music bünyesine kattı. İşte Steve Savoca'nın Apple Music'e geçişinin detayları!

Apple Music

Mobil dünyanın en popüler çevrimiçi müzik dinleme servislerinden olan Apple Music ve Spotify arasındaki mücadele devam ederken Apple, Spotify’ın eski İçerik Müdür Yardımcı Steve Savoca ismini bünyesine kattı!

Steve Savoca
Steve Savoca

Steve Savoca, Apple Music ile kariyerine devam edecek!

5 yıllık Spotify kariyerinin ardından 2016 yılında Spotify ile yollarını ayıran Steve Savoca, resmi olarak Apple Music tarafındaki çalışmalarına başlıyor. Business Insider tarafından ortaya atılan bilgilere göre Steve Savoca, Spotify’daki sorumluluklarını, aynı şekilde Apple çatısı altında Apple Music ile birlikte sürdürmeye devam edecek.

Geçtiğimiz sene Spotify, 40 milyon ücretli abonesi olduğunu açıklamış ve elde ettiği bu abonelikleri ile Apple Music abonelik sayısını ikiye katladığını belirtmişti. Bundan sonrasında Apple Music ve Spotify arasındaki rekabette, Steve Savoca isminin ne derece etkili bir isim olacağı büyük merak konusu oldu. Zira Spotify’ın çalışmalarında, Savoca isminin de önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekiliyordu.

Son olarak belirtmek gerekirse Steve Savoca’nın Spotfiy’daki maaşı ve Apple Music İçerik Müdür Yardımcısı olarak ne kadar ödeme alacağına ilişkin net bilgiler mevcut değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here