En İyi 2016 TED Konuşmaları Belli Oldu!

2016'nın en iyi TED konuşmaları, doğrudan TED tarafından açıklandı. İşte bir video ile gösterilen en iyi 2016 TED konuşamaları!

2016 TED Konuşmaları

“Yaymaya Değer Fikirler” sloganı ile 1984 yılından bu yana her iki yılda bir düzenlenen TED Konferansı, birçok isme ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam ediyor. 2016 yılından bu yana ücretsiz olarak yayınlanmaya başlayan TED konuşmaları, nitekim hemen her kesim için dikkat çekmeyi ve ilgi ile takip edilmeyi başarmış durumda. Kısa bir süre önce de doğrudan TED Talks tarafından, 2016’nın en iyi TED konuşmaları yayınlandı.

2016’nın en iyi TED konuşmaları!

TED Talks

Buna göre TED Talks tarafıdan yayınlanan videoya ile açıklanan isimler ise şu şekilde:

Sam Harris

Jennifer Kahn

Jamila Raqib

Alexander Betts

Adam Foss

Dalia Mogahed

Tim Urban

Allan Adams

Kenneth Lacovera

Camille A. Brown

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.