En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası Ülkemizde Kurulacak!

UN-Birleşmiş Milletler, Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası çalışmalarını ülkemizde kuracağı organizasyonla devam ettirecek. İşte detaylar!

Birleşmiş Milletler çatısı altında, en az gelişmiş ülkeler için birçok farklı konuda destek sağlamak amacı ile kurulan En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası, yeni varılan karar ile ülkemizde kurulacak ve çalışmalarını sürdürecek.

Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası Türkiye’de kuruluyor!

En Az Gelişmiş Ülkeler İçin Teknoloji Bankası

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Gyan Chandra Acharya, varılan bu karara ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı. En az gelişmiş ülkelerdeki yoksulluğun kaldırılması ve önlenmesi için bilim ve teknoloji çalışmalarının yönetileceği En Az Gelişmiş Teknoloji Bankası, çalışmalarını resmi olarak ülkemizde kurulacak genel merkezinden yürütecek.

Bunlarla birlikte Gyan Chandra Acharya, ülkemizin bu çalışmaya ev sahipliği ettiği için teşekkürlerini sundu. Söz konusu merkez, 2017 yılında yürürlüğe girecek ve gönüllülük esasına dayalı olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.