Emirates Amerika Uçuşlarında Surface Dağıtacak!

Geçtiğimiz dönemlerde uygulanmaya başlayan Amerika uçuşlarındaki bilgisayar yasaklarının ardından Emirates Amerika uçuşlarında Surface dağıtacak!

Emirates

Emirates Amerika uçuşlarında, yolcularını mağdur etmemek adına Surface tablet dağıtmayı planladığına ilişkin bilgiler paylaştı. Hatırlatmak gerekirse aralarında ülkemizin de yer aldığı; Ürdün, Mısır, Türkiye, Suudi Arabistan, Fas, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri tarafından direk Amerika uçuşlarında kabine, cep telefonundan daha büyük elektronik cihazların kabul edilmeme kararı alınmıştı. Bu kararı Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra İngiltere de takip etmiştir. Bu karar sonrası da söz konusu durumdan etkilenen havayollarından olan Emirates, uçuşlarında Surface tablet dağıtmaya başlayacak!

Emirates Amerika uçuşlarında Surface tablet servis edecek!

Emirates Amerika Uçuşlarında Surface Dağıtacak

Açıklanan bilgilere göre Business Class yolculara, uçuş sürecinde çalışmalarına devam edilebilmesi için Emirates Havayolları tarafından Microsoft Surface tablet ödünç verilecek. Office 2016 yazılımlarının ön yüklü olarak gelmesi, Emirates Havayolları’nı Microsoft Surface tablet tercihinde bulunmasına teşvik etmiş gibi görünüyor.

Ayırca Emirates tarafından yapılan açıklamaya göre yolcular, ihtiyaç duydukları yazılımları veya dosyaları, beraberlerinde getirebilecekleri USB disk ile birlikte servis edilecek Surface modellerinde kullanabilecekler.

THY ve Qatar Havayolları’ndan da benzer atılımlar geliyor!

Son olarak belirtmek gerekirse Qatar Havayolları tarafından da yine Business Class yolcular için iPad dağıtılması, THY (Türk Hava Yolları) tarafından ise uçaktaki Wi-Fi ağının ücretsiz hale getirilmesi gibi ihtimaller üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here