Haber Tekno Sosyal Medya

Elon Musk’ın Hyperloop Projesi İlerliyor!

Elon Musk'ın Hyperloop Projesi

Teknoloji Haberleri

Elon Musk’ın Hyperloop Projesi İlerliyor!

Elon Musk tarafından duyurulan hyperloop projesi ile ilgili yeni açıklamar gündeme geldi. İşte projenin nasıl gittiği ile ilgili detaylar!

Tesla, Spacex, Boring Company ve Openal’ın CEO’su olan Elon Musk, 20 Temmuz’da New York ve Washington arasına hyperloop tünel inşa etmek istediğini tweet ile açıklamıştı. Bu açıklaması ile beraber tüm dünya genelinde oluşturduğu ilgiden sonra, edinilen bilgilere göre çalışmalar hız kesmeden sürüyor!

Hyperloop projesi gerçek oluyor!

Hatırlatmak gerekirse Hızyuvar olarak dilimize çevrilebilecek olan hyperloop projesi, yeni nesil bir rayötesi sistem teknolojisi ile geliştirilmekte olan, üst düzey hızlı bir ulaşım aracı olarak biliniyor.

Ünlü girişimci Elon Musk, yalnızca sıkıştırılmış hava sayesinde yüksek hızlara ulaşan ve insan taşıyabilen hyperloop’u değil, aynı zamanda tüm ultra hızlı geçiş sistemlerini de kendi kurmak istediğini Bloomberg ile yaptığı röportaj kapsamında dile getirdi.

Elon Musk'ın Hyperloop Projesi

Şimdiye kadarki yapılan çalışmalarda da Boring Company, kısa süre önce Los Angels’daki tünellerin ilk kısmını tamamlamış oldu. 125 mph yan, yaklaşık 201 km/s ile yüksek hızda hareket eden bu araçlar, trafikten kaçınmak için iyi bir yol olarak gösterilmeye başlandı bile! Şu an Musk, tüneldeki araçların yolcu taşıma bölmesinin daha yüksek hızda gitmesini amaçlıyor.

Hyperloop’un ilk testleri yapılmaya başladı!

Dünyadaki ilk hyperloop’unu inşa ederek vizyonunu gerçekleştirmek isteyen milyarder, çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Şu an deneme aşamasında olan Hyperloop One, Nevada Çölü’nde 192 mph yani 310 km/s hızda teste tabi tutuldu. Şu an için denemelerin olumlu seyrettiğini de söylemek, mümkün gibi görünüyor.

Elon Musk’ın bu girişimi, yeni bir endüstri alanı için büyük bir gelişme. Fakat eleştirmenler Musk’ın bu projesini, sadece yüksek hızlı bir demiryolu sistemi olarak görüyor. İlerleyen dönemlerde, sektördeki dengeleri nasıl etkileyeceği ile ilgili tartışmalar da hız kesmeden artacak gibi görünüyor.

Elon Musk, yeni fikirler üretmekte ve bunları hayata geçirmekte iyi bir üne sahip. ABD’nin Doğu kıyılarında yüzlerce millik tünel kazmak, Mars’ta koloni kurma fikri kadar parlak olmasa da bu gidişle Musk’ın diğer projesinin de çok uzak olmadığını söylemek mümkün.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Teknoloji Haberleri

Reklam

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018
Reklam

Popüler Haberler

Üste çık