Elon Musk Türkiye

Sık sık bilim ve teknoloji dünyasında yer alan Elon Musk haberleri, bu defa ülkemizi de ilgilendiren bir biçimde çekillenmiş oldu. Elde edilen bilgilere göre seri girişimci Elon Musk, uydu teknolojileri için düzenlenen Global SatShow konferansı kapsamında Türkiye’ye gelecek!

Elon Musk ülkemize geliyor!

Elon Musk roket
Elon Musk

Başta Tesla ve SpaceX yöneticiliği ile bilinen seri girişimci Elon Musk, bilhassa da uzaya uydu taşımacılığı ve dikkat çeken Mars görevleri ile birlikte gündeme geliyor. Uydu teknolojileri konu başlığında düzenlenen Global SatShow konferansının bu yıl İstanbul’da düzenlenecek olması vesilesiyle Elon Musk, 9-10 Kasım tarihlerinde Türkiye’de olacak. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Global SatShow, yıllık bazda oluşturulan bir etkinlik olarak biliniyor.

Turksat için de önemli bir etkinlik olarak gösterilen Global SatShow’un detaylarını ve Elon Musk’ın yapacağı açıklamaları, an be an aktarıyor olacağız.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Global SatShow kapsamında, çeşitli ödüller de takdim ediliyor. Etkinliğin ilk günü 9 Kasım tarihinde, saat 11.00-11.30 aralığının Türksat 5A 5B sözleşme imzalama töreni için ayrıldığını da belirtmekte fayda var.

Güncelleme: Yapılan açıklamaya göre ülkemizde düzenlecek olan söz konusu etkinliğe katılması yönünde Türksat ve Hükümet bazında yapılan çağrı, Elon Musk’ın ve ekibinin yoğun takviminden dolayı olumsuz olarak cevaplandı. Nitekim Musk ve ekibi, söz konusu etkinlik için Türkiye’ye gelmeyecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here