Elon Musk’tan Mobil Oyun Geliştiricilerine Tesla için Çağrı!

Elon Musk

Elon Musk Twitter üzerinden Atari oyunlarının Tesla modellerine geleceğini ve mobil oyun geliştiricilerinin de Tesla’ya oyun hazırlamaları konusunda çalışmalar yapmaları yönünde açıklamalarda bulundu. Tesla elektrikli otomobil modellerinde yer alan dev dokunmatik ekrana dikkat çeken Musk, oyun oynamak için de bu ekranların kullanılabileceğini vurguladı.

Atari oyunları Tesla modellerine geliyor!

Yaklaşık 1 ay içinde Tesla V9.0 sürümünün yayınlanacağını ve bu güncelleme ile birlikte en sevilen Atari klasiklerinden bazı oyunların kullanıma sunulacağı duyuruldu. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Musk, ayrıca geliştiricilerden de istekte bulundu.

Elon musk mobil oyun tweetleri

Tesla modellerinin orta bölümde yer alan geniş dokunmatik ekranının bir oyun konsolu haline gelebileceği de gündeme gelirken, şu anki oyun geliştiricilerinden bu konuda da çalışmalar yapmasını istedi. Yaptıkları çalışmaların örneklerine kendisine gönderebileceklerini de sözlerine ekleyen Elon Musk, böylece otomobillerdeki eğlence sisteminin bir sonraki hamlesinin ne olacağını da açıklamış oldu.

Dokunmatik yüzeyler için oyunları geliştirenlerin, Tesla uygulamalarını da düşünmesi gerektiğini ifade eden ünlü girişimci, farklı bir konuyu da böylelikle gündeme getirdi. Şu an için nasıl bir deneyim olabileceği ya da tıpkı Google Play Store ya da App Store gibi bir mağazanın Tesla modellerine mi geleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor. Ancak yapılan bu açıklamaları dikkate alırsak, böyle bir girişimin olması kuvvetle muhtemel gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here