Elon Musk, Mars’a İnsan Göndermek İstiyor!

Mars'a İnsan

Kızıl Gezegen Mars ile ilgili çalışmalar, hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Mars’a insanlı görev için yoğun bir çalışma süreci içerisinde. NASA’ya ek olarak diğer özel uzay araştırmaları yapan şirketler de gerek NASA ile paralel olarak gerekse de kurumsal olarak çalışmalarını sürdürüyor. Uzay ulaşımı çalışmalarındaki önemli geliştirmeleri ile isminden sık sık söz ettiren SpaceX firması da, Mars’a insan göndermek için çalışmalarına tam gaz devam ettiğini kamuoyu ile paylaştı.

Elon Musk: 2025 yılında Mars’a insan gönderebiliriz!

Mars'a İnsan

Aralarında Blue Origin ve NASA yöneticilerinin de bulunduğu bir etkinlikte yer alan SpaceX kurucusu Elon Musk, Kızıl Gezegen Mars ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili detayları kaydetti.

Kaydedilen bilgilere göre SpaceX, NASA’nın 2017-2018 yıllarında gerçekleştirmeyi düşündüğü insanlı Mars görevi İçin ortak çalışmalarına devam ediyor. Crew Dragon ile astronotları taşımayı planlayan SpaceX şirketi, bu aracını da özel olarak 2025 yılında düzenlenecek görevlere hazırlıyor.

Mars'a İnsan

Falcon 0 ile yeniden kullanılabilir roket sistemi konusunda ciddi başarı ve tecrübe kazanan SpaceX, Crew Dragon aracı vı Falcon 9 roketini birlikte kullanarak, Mars’a ayak basacak ilk insan için öncülük edecek.

Hem NASA, hem Blue Origin hem de SpaceX tarafından yapılan bu derecede yoğun çalışmalar, öyle görünüyor ki önümüzdeki 3-5 yıllık süre zarfından Mars ile insanı tanıştırmış olacak.

 

>> İnsanlı Mars görevi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here