Haber Tekno Sosyal Medya

Elon Musk, Mars’a İnsan Göndermek İstiyor!

Mars'a İnsan

Bilim Haberleri

Elon Musk, Mars’a İnsan Göndermek İstiyor!

Elon Musk, kurucusu olduğu SpaceX isimli uzay şirketi ile 2025 yılında, Mars’a insan göndermek istiyor. İşte insanlı Mars görevinin detayları!

Kızıl Gezegen Mars ile ilgili çalışmalar, hız kesmeden devam ediyor. Özellikle Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Mars’a insanlı görev için yoğun bir çalışma süreci içerisinde. NASA’ya ek olarak diğer özel uzay araştırmaları yapan şirketler de gerek NASA ile paralel olarak gerekse de kurumsal olarak çalışmalarını sürdürüyor. Uzay ulaşımı çalışmalarındaki önemli geliştirmeleri ile isminden sık sık söz ettiren SpaceX firması da, Mars’a insan göndermek için çalışmalarına tam gaz devam ettiğini kamuoyu ile paylaştı.

Elon Musk: 2025 yılında Mars’a insan gönderebiliriz!

Mars'a İnsan

Aralarında Blue Origin ve NASA yöneticilerinin de bulunduğu bir etkinlikte yer alan SpaceX kurucusu Elon Musk, Kızıl Gezegen Mars ile ilgili yapılan çalışmalarla ilgili detayları kaydetti.

Kaydedilen bilgilere göre SpaceX, NASA’nın 2017-2018 yıllarında gerçekleştirmeyi düşündüğü insanlı Mars görevi İçin ortak çalışmalarına devam ediyor. Crew Dragon ile astronotları taşımayı planlayan SpaceX şirketi, bu aracını da özel olarak 2025 yılında düzenlenecek görevlere hazırlıyor.

Mars'a İnsan

Falcon 0 ile yeniden kullanılabilir roket sistemi konusunda ciddi başarı ve tecrübe kazanan SpaceX, Crew Dragon aracı vı Falcon 9 roketini birlikte kullanarak, Mars’a ayak basacak ilk insan için öncülük edecek.

Hem NASA, hem Blue Origin hem de SpaceX tarafından yapılan bu derecede yoğun çalışmalar, öyle görünüyor ki önümüzdeki 3-5 yıllık süre zarfından Mars ile insanı tanıştırmış olacak.

 

>> İnsanlı Mars görevi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim Haberleri

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık