Elon Musk Los Angeles Tüneli

Başta SpaceX ve Tesla olmak üzere birçok farklı şirkette yöneticilik yapmaya devam eden seri girişimci Elon Musk, bilindiği gibi farklı alanlarda da çalışmalar ve projeler hazırlamaya devam ediyor. Son olarak da Boring Company şirketi ile Los Angeles’ta hazırlanan tünel çalışmaları ile ilgili ilk görsel, Elon Musk tarafından paylaşılmış oldu.

Ulaşımda büyük bir zaman tasarrufu sağlanacak!

Ulaşım konusunda çok farklı fikirler ile gündeme gelen Elon Musk, en çok Hyperloop projesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hyperloop projesi ile benzer bir projenin gerçekleştirilmesi için Los Angeles’ta yapılan tünel çalışmalarının ilk görüntüsü de doğrudan Musk tarafından paylaşıldı.

Elon Musk Los Angeles Tüneli

Bu tüneller aracılığı ile yapılacak ulaşımlarda çok ciddi bir zaman kazanımı sağlanacağı iddia edilirken, metro benzeri bu ulaşım şekliyle beraber trafik konusunda da ciddi kazanımlar elde edileceğine ilişkin bilgiler gündeme geliyor.

Şu an için projenin ne zaman tamamlanacağı ve ilk seferlerin ne zaman gerçekleştirileceği ile ilgili net bilgiler mevcut değil. Lakin öyle görünüyor ki Elon Musk, Boring Company şirketi ile Los Angeles ulaşımlarında ciddi bir çalışma gerçekleştiriyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here