Elon Musk Kendi Otomobilini Mars’a Gönderecek!

Elon Musk kendi Tesla Roadster modelini Mars'a göndereceği ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu! İşte tüm detaylar!

tesla roadster mars

Elon Musk, Twitter üzerinden Falcon Heavy ile birlikte kendi otomobili Tesla Roadster modelini Mars’a göndermeye hazırlandığını açıkladı.

Elon Musk, Tesla Roadster modelini Mars’a göndermeyi deneyecek!

elon musk tesla roadster

Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter üzerinden dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Yeni Falcon Heavy roketinin fırlatma çalışmaları ile ilgili bilgi veren Musk, olayı çok daha farklı bir boyuta ulaştıracağını da anlatmış oldu.

elon musk tesla roadster

Elon Musk’ın açıklamalarına göre Falcon Heavy, önümüzdeki ay Apollo 11’in kalkış yaptığı bölge üzerinden fırlatma denemesine tabii tutulacak. Ancak Musk, Falcon Heavy roketine kendi gece yarısı kırmızısı renkli Tesla Roadster modelini de Falcon Heavy roketine yükleyeceğini ve eğer kalkış başarılı olursa kendi otomobilinin milyarlarca yıl boyunca uzayda kalacağını belirtti. Yeni Tesla Roadster modelinin tanıtılması sonrasında yaşanan bu gelişme, dikkatleri yeniden Tesla ve Elon Musk tarafına çekmiş oldu.

Falcon Heavy spacex
SpaceX Falcon Heavy roketi

Mars’ın yörüngesine taşınması planlanan Falcon Heavy ile Tesla Roadster, çok dikkat çekici bir gelişme olarak gündeme geldi. Şu an için Musk’ın neden böyle bir adım attığı veya temel amacının ne olduğu konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda yaşanacak olan yeni gelişmeleri Haber Tekno bilim haberleri başlığı altında sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here