Elon Musk: İnsanlığın Yapay Zekadan Kaçma İhtimali Düşük!

Elon Musk, yapay zeka ile ilgili bir diğer korkutan açıklama daha yayınladı. Üstelik Elon Musk'a göre bundan kaçma ihtimali çok düşük!

elon musk yapay zeka

Elon Musk, yapay zekâ ile ilgili yaptığı dikkat çeken açıklamalara bir yenisini daha ekledi. Elon Musk’a göre yapay zekânın insanlık için güvenli olması sadece yüzde 5 yahut yüzde 10 ihtimal ile sınırlı kalıyor.

Elon Musk, yapay zekânın insanlığa karşı olacağını ifa etmeye devam ediyor!

SpaceX, Tesla ve SolarCity gibi kendi alanlarının en önemli şirketlerinin başındaki isim olan seri girişimci Elon Musk, kısa bir süre önce kendi üretim tesislerinin birinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Aslında Elon Musk’ın yapay zekâ ile ilgili olumsuz düşüncelerini beyan etmesi, bir ilk değil. Lakin bu defa Musk, dikkat çeken bir oran ile açıklama yaptı.

elon musk yapay zeka

Yaptığı açıklamanın en dikkat çeken noktası, vakti geldiği zaman yapay zekânın insanlık için sadece yüzde 5 ile yüzde 10 arasında bir ihtimalle güvenli olabileceği detayı oldu. Bu açıklamadan yola çıkarak AI yani yapay zekâ çalışmalarının sonuçlarının, insanlık için iyi bir adım olmayacağı çıkarımı yapılabilir.

Elbette ki şu an için Elon Musk’ın yapay zekâ karşısında çok dikkatli olunması konusunda neden böyle hararetli bir tavır takındığı konusunda somut detaylar aktarılmıyor. Lakin Elon Musk gibi bir ismin, kapalı kapılar ardında nasıl örneklere şahit olmuş olabileceği konusu da göz ardı edilemeyecek cinsten…

Üstelik bu konuda Musk, bilim ve teknoloji dünyasında yalnız değil. Zira ünlü kozmolog Stephen Hawking’in de yapay zekâ çalışmalarında dikkatli olunması gerektiği konusunda açıklamalarının olduğu biliniyor.

Tüm bunların dışında Facebook’un yapay zekânın Terminatör ile anılmasını istemediği ile ilgili yeni bilgiler de gündeme gelmişti. Tam da Elon Musk’ın düşünceleri ile ters düşecek şekilde…

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here