Elon Musk: Hayat Bir Simülasyon!

Elon Musk

SpaceX, Tesla ve Paypal gibi şirketlerin altında imzası bulunan başarılı girişimci Elon Musk, katıldığı bir konferansta yaşam üzerine olan düşüncelerini paylaştı. Elon Musk’ın açıklamalarına göre, insanlık birer simülasyonda yer alıyor.

Elon Musk: Simülasyon dünyasındayız!

Elon Musk

Yaptığı bu açıklamanın detaylarına da yer veren Elon Musk, gerçek yaşamda yer alıyor olunmasının milyarda bir ihtimal olduğunu, insanlığın tıpkı bir oyun gibi simülasyon içerisinde yer aldığını ve kontrol edildiğini söyledi.

Bir video oyunu içinde yer alındığını düşünen Elon Musk, bu durumunda memnun olduğunu, dahası kendisini yönlendirenlerin bir dahaki sefere birkaç özellik daha eklemelerini istediğini söyledi.

Elon Musk’ın, yaptığı bu benzetmede ne kadar ciddi olduğu konusu ise, havada kalmış oldu.

 

>> Elon Musk’ın  bu açıklaması ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.