Edward Snowden, Google Allo Açıklaması Yaptı!

Edward Snowden, Google Allo ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Snowden tarafından yapılan Goolge Allo uygulamasına yönelik açıklama!

Edward Snowden

NSA skandalı ile en önemli isimler arasında yer almaya başlayan Edward Snowden, Google’ın yeni Google Allo isimli servisi hakkında uyarıda bulunda. Google Allo hakkında çok sert yorum yapan Edward Snowden, kullanıcıların bir süre Google Allo kullanmaması gerektiğini söyledi.

Edward Snowden: Google Allo kullanmayın!

Edward Snowden Google Allo

Edward Snowden tarafından yapılan açıklamaya göre Google Allo, şu an uçtan uca şifreleme özelliğini varsayılan olarak kapalı konumda tutuyor. Yani Google Allo kullanıcıların varsayılan mesajlaşma protokolü, şifresiz olarak sağlanıyor.

Google’ın Allo konusunda böyle bir yol izlemesine dikkat çeken Edward Snowden, Google Allo kullanıcılarının mesajlarının takip edilebilir olduğunu, dolayısıyla uçtan uca şifreleme varsayılan olarak açık hale getirilene kadar Google Allo kullanılmaması gerektiğini söylüyor.

Edward Snowden tarafından yapılan bu açıklamadan sonra, ciddi anlamda Google’ın neden Allo için uçtan uca şifrelemeyi varsayılan olarak kapalı sunduğu merak konusu oldu. Önümüzdeki günlerde Google Allo için bir güncelleme gelerek, uçtan uca şifreli mesaj sistemi varsayılan olarak aktif hale getirilebilir. Bilindiği gibi kısa bir süre önce WhatsApp’da uçtan uca şifreleme protokolüne geçiş yapmıştı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.