Haber Tekno Sosyal Medya

Ebola Virüsü Göz Renginin Değişmesine Sebep Oldu!

Ebola Virüsü Göz Rengi

Bilim Haberleri

Ebola Virüsü Göz Renginin Değişmesine Sebep Oldu!

Ebola virüsü ile ilgili dikkat çeken sonuçlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi de Ebola’nın göz rengini değiştirebileceği ortaya çıktı!

Özellikle Afrika’ da uzun zamandır Ebola virüsü ile başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere, dünyanın birçok böylesinden gelen sağlık uzmanları yoğun bir savaş içerisindeler. Ebola virüsü her ne kadar yoğun bir savaş verilse de ne yazık ki birçok insanın ölümüne sebep olmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra Ebola virüsüne yakalanan birçok insan tedavi edilebiliyor ancak tedavi sonrasında belirli bir dönem yâda kalıcı olarak farklı problemlerle mücadele etmek zorunda kalabiliyorlar.

Ebola virüsü göz rengi üzerinde etki gösterebiliyor!

Ebola Virüsü

Ebola virüsü tedavi süreci ardından vücut üzerinde bir süre daha farklı olumsuzluklar meydana getirebiliyor. Bu olumsuzluklar arasında bağışıklık sisteminin zayıflaması, zihin bulanıklığı, cinsel iletim bozukluğu, saç dökülmesi, kadınlarda regl dönemi bozuklukları ve yoğun halsizlik gibi başlıklar yer alıyor. Bu belirtiler, geçici bir süre tedavi ardından devamlılığını sürdürebiliyor veya ortaya çıkabiliyor.

Son olarak Ebola tedavisi ardından ortaya çıkan bir sonuç, bilim dünyasında henüz cevaplanamayan bir soru oluşturmuş durumda. Bilindiği gibi Afrika bölgesinde kimi zaman, doktorlarında Ebola virüsüne yakalandıkları görülebiliyor. Bu isimlerden Dr. Ian Crozier‘ de bu isimler arasında yer alanlardan olmuştu.

Dr. Ian Crozier, uzun bir süre Ebola virüsü ile mücadele etmiş ve en nihayetinde tedavi sürecini olumlu şekilde tamamlama şansını yakalamayı başarmış kimselerden. Ancak tedavinin ardından Ebola virüsü, Doktor Ian Crozier’ in retinasında konaklamaya devam etmiş ve mavi olan göz renginin yeşil renge dönmesine sebep olmuş durumda.

Ebola Virüsü Göz Rengi

Dr. Ian Crozier’ in tedavi sonrası yoğun göz yanması yaşaması ile tekrar gözetim altına alınmasının ardından ortaya çıkan bu durum, Crozier’ in retinasında hala Ebola virüsünün konaklamaya devam etmesinin belirlenmesiyle yeni bir tedavi sürecine başlanmasını sağladı. Yapılan açıklamada, bir süre devam edecek tedavi sonrasında Doktor Ian Crozier’ in göz renginin tekrar eski haline döneceği belirtiliyor. Ayrıca bu durumun bulaşıcı olmadığı da yine aktarılanlar arasında.

Ancak Dr. Ian Crozier’ in göz renginin Ebola virüsü ile neden ve nasıl maviden yeşile döndüğü sorunun cevabı ise henüz bir muamma olarak kalıyor. İlerleyen zamanlarda çalışmaların bu soruya cevap verip veremeyeceği konuşuluyorken Ebola virüsünün, insan vücudunda meydana getirebilecekleri arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim Haberleri

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık