Haber Tekno Sosyal Medya
Dünya Benzeri Gezegen Keşfi

Bilim

Dünya Benzeri Gezegen Keşfi Sürüyor!

Dünya benzeri gezegen keşifleri yapılmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de NASA, Dünya benzeri 10 gezegen daha keşfettiğini duyurdu!

Dünya benzeri gezegen keşifleri, hız kesmeden devam ediyor. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi yani NASA, kısa bir süre önce yapılan yeni keşiflerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Buna göre NASA’nın 200’den fazla gerçekleştirdiği yeni gezegen keşiflerinden 10 tanesi, Dünya ile benzer bir yapıya sahip.

NASA, 10’dan fazla yeni Dünya benzeri gezegen keşfetti!

NASA’nın Kepler Uzay Teleskobu aracılığı ile yaptığı araştırmalar, yeni sonuçları ortaya çıkarmaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre 219 adet yeni gezegen keşfi de Kepler Uzay Teleskobu aracılığı ile gerçekleştirildiği.

Dünya Benzeri Gezegen Keşfi

Kepler

Açıklanan bilgilere göre yeni keşfedilen bu 219 adet gezegenden 10 tanesi, tahminlere göre Dünya ile benzerlik gösteren gezegenlerden oluşuyor. Lakin bu gezegenlerde yaşam olup olmadı konusu ise tam bir muamma. Bundan sonraki süreçlerde ise NASA, Dünya benzeri statüsüne aldığı bu 10 farklı gezegen üzerinde, daha detaylı araştırmalar sürdürecektir. Nitekim bu gezegenlerin akıbeti ile ilgili bilgiler de sonraki dönemlerde ortaya çıkacaktır.

Son olarak belirtmek gerekirse NASA’nın Kepler Uzay Teleskobu, yapılan açıklamaya göre görevde olduğu süre zarfından 2335 adet yeni onaylanmış yeni gezegen keşfinde bulundu. Daha önce de Kepler Uzay Teleskobu’nun 1200’den fazla ötegezegen keşfine vesile olduğuna dair bilgiler paylaşılmıştı.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık