Duet Display Ekran Çoğaltma Uygulaması Windows Desteği Kazandı!

Önceleri Mac OS ve iOS işletim sistemleri arasındanda kullanılan ve kullanıcıları tarafından başarılı bulunan Duet Display uygulaması, nihayetinde Windows ve iOS cihazları arasında kullanım yeteneği kazandı.

Duet Ekran Çoğaltma Uygulaması Windows Desteği Kazandı! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - mobi

Bilindiği gibi Duet Display uygulaması iPad veya iPhone cihazlarını, Mac işletim sistemine sahip cihazlar için ikinci bir ekran olarak kullanma imkanı sunun bir uygulama olma özelliğindeydi. Son güncelleme ile artık Window 7 ve üzeri işletim sistemlerine sahip PC kullanıcıları da mevcut iOS cihazlarını PC leri için ikinci ekran olarak kullanabilecekler.

Duet Ekran Çoğaltma Uygulaması Windows Desteği Kazandı! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - mobi

Uygulama iOS cihazlarının PC veya Mac ile kablolu bağlantı kurması ile çalışıyor. Windows uygulamasında 60 kare saniyelik ( 60 FPS ) ve sıfır gecikmeli aktarım yeteneği de öne çıkan özelliklerden oluyor.

Windows için uygulama ücretsiz indirilebilirken, ikinci ekran için kullanılmak istenen iPhone veya iPad üzerinde Duet Display uygulaması, Windows özelliği kazandığı gün için geçerli indirimle, 20,99 TL ile etiketlendirilerek satışa sunulmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.