Donald Trump’tan Siber Güvenlik Açıklaması!

Yeni POTUS Donald Trump, siber güvenlik ve bilgisayar kullanımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Donald Trump'ın açıklamaları!

Birleşik Devletler’in 45. başkanı olan Donal Trump, bilgisayar güvenliği ve Rusya’nın başkanlık seçimindeki hack olayları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Donal Trump’tan bilgisayar güvenliği açıklaması!

Katıldığı yılbaşı etkinliğinde gazeteciler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakmayan Donald Trump, önemli açıklamalarda bulundu.

Donald Trump ve Melania Trump 2017

Hiçbir bilgisayarın güvenliği olmadığı şeklinde bir açıklama yapan Donald Trump, dolayısıyla önem arz eden tüm belgelerin dijital ortamda değil, el ile hazırlanmasını ve teslimatlarının özel kuryelerle gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca 45. başkan, bilgisayar sayesinde gerekli hıza ve birçok işlevselliğe erişim sağlansa da, yeterli güvenliğe sahip olunmadığı dile getirdi.

Rusya’nın başkanlık seçimlerini hack’lediği yönündeki olaylarla ilgili gelen sorulara da cevap veren Trump, genel olarak siber saldırılar konusunda çok detaylı bilgilere sahip olduğunu, lakin bunları kanıtlamanın bir o kadar güç olduğu sözlerine ekledi.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here