Donald Trump’tan Siber Güvenlik Açıklaması!

Yeni POTUS Donald Trump, siber güvenlik ve bilgisayar kullanımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Donald Trump'ın açıklamaları!

Birleşik Devletler’in 45. başkanı olan Donal Trump, bilgisayar güvenliği ve Rusya’nın başkanlık seçimindeki hack olayları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Donal Trump’tan bilgisayar güvenliği açıklaması!

Katıldığı yılbaşı etkinliğinde gazeteciler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakmayan Donald Trump, önemli açıklamalarda bulundu.

Donald Trump ve Melania Trump 2017

Hiçbir bilgisayarın güvenliği olmadığı şeklinde bir açıklama yapan Donald Trump, dolayısıyla önem arz eden tüm belgelerin dijital ortamda değil, el ile hazırlanmasını ve teslimatlarının özel kuryelerle gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca 45. başkan, bilgisayar sayesinde gerekli hıza ve birçok işlevselliğe erişim sağlansa da, yeterli güvenliğe sahip olunmadığı dile getirdi.

Rusya’nın başkanlık seçimlerini hack’lediği yönündeki olaylarla ilgili gelen sorulara da cevap veren Trump, genel olarak siber saldırılar konusunda çok detaylı bilgilere sahip olduğunu, lakin bunları kanıtlamanın bir o kadar güç olduğu sözlerine ekledi.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.