Donald Trump 5g 6g

5G mobil internet teknolojisi ile ilgili çalışmalar bir yana, şimdi de 6G ifadesi gündeme geldi. Hem de dikkat çeken bir isimden. POTUS Donald Trump, Birleşik Devletler’in en kısa sürede 5G, hatta 6G internet ile tanışması gerektiğini açıkladı.

Sık sık Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile gündeme gelen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bu defa paylaşımlarına 5G ve 6G internet teknolojilerini konuk etti.

Donald Trump 5g 6g

Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, Birleşik Devletler’de en kısa sürede 5G hatta 6G istediğini söyleyen Trump, bu konuda firmalara göndermeden bulundu. Yeni nesil mobil internet teknolojilerinin daha güçlü, daha hızlı ve çok daha akılcı olduğunu söyleyen Trump, dikkatleri de bu yöne çekmiş oldu.

Amerikalı şirketlerin bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini vurgulayan POTUS, geride kalınması için herhangi bir sebep olmadığını vurguladı.

Adım adım 5G teknolojisine doğru ilerlerken, 2020 yılında ilk örneklerin somut bir şekilde gündeme gelmesi bekleniyor. Ancak şu an için 6G internet, sadece teoride kalan bir çalışma olarak kendini gösteriyor. Zira 5G’nin üzerinde de ilerleyen yıllarda farklı gelişmeler yapılması gündeme gelecek.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here