Son dönemlerde akıllı cihazların daha ince kasa ve daha ince ekran çerçevesi ile tasarlanması, firmaların dâhili tuşlardan feragat etmesine sebep olabiliyor. Bu noktada tek gerçek tuşlu sistemi Apple ve Samsung devam ettirirken, LG’ de yine tek tuşu arka tarafa taşıyarak hem kullanıcıların dâhili buton isteğine cevap verirken hem de ön yüzeyle ekran genişliği konusunda daha rahat tasarımlar oluşturabiliyor.

Bu noktada NFC’ nin Android dünyasında yaygınlaşması ve kullanıcıların tek tuş ile çok fonksiyonlu kullanımı pratik şekilde kullanma isteklerine cevap veren değişik bir girişim piyasada yer almış oldu.

Dimple ile Akıllı Cihazlara Kişisel Tuş Eklemek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji incelemeleri - güncel teknoloji haberleri (3)

Bir süredir standart versiyonu ön siparişten gönderilebilir düzeye gelen Dimple ürünü, bir yapıştırma şeklinde tuşları, NFC teknolojisi ile cihaz için dâhili tuş olarak kullanılma imkânını sunuyor. Söz konusu standart isimli ürünün üzerinde dört tuş bulunuyor ve cihazın herhangi bir bölgesine yapıştırılarak birçok farklı fonksiyonu resmi Android uygulamasıyla atayarak kullanmak mümkün hale geliyor.

Dimple ile Akıllı Cihazlara Kişisel Tuş Eklemek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji incelemeleri - güncel teknoloji haberleri (1)

Oldukça hızlı bir geri dönüş sunabilen bu tuşlar, ayrıca sunduğu birçok atama ile kullanıcıların birçok özelliğe tek tuşla erişmesine imkân sağlıyor. Bununla beraber ince bir yapıya sahip oluşuyla da cihazın doğrudan bariz olarak tutuş hissine zarar vermiyor.

Dimple ile Akıllı Cihazlara Kişisel Tuş Eklemek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji incelemeleri - güncel teknoloji haberleri (2)

Firmanın şu an için üç farklı modeli bulunmakta. Bu modellerden standart ve mini olan Dimple Buttons modellerinin farkı, 4 ve 2 tuş sunuyor olması. Bunların yanında ayrıca bir kılıf tasarımı da yer alıyor. Böylece kılıf kullanmak isteyen kullanıcılarda düşünülerek, hem kılıf hem de ekstra tuş sunabiliyor.

Dimple ile Akıllı Cihazlara Kişisel Tuş Eklemek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji incelemeleri - güncel teknoloji haberleri (3)

Şu an için sadece Standart Dimple modeli satışa sunulmuş durumda. Diğer iki model ise henüz ön sipariş durumda. Son olarak söz konusu Standar Dimple ürününün, 28 Dolarlık fiyatı ile ülkemize de ücretsiz olarak gönderildiğini belirtmekte fayda var.

Dimple ile Akıllı Cihazlara Kişisel Tuş Eklemek Mümkün Hale Geliyor! - habertekno.com - habertekno - teknoloji incelemeleri - güncel teknoloji haberleri (4)

Dimple firmasının, Dimple Buttons Standard modeli için yayınladığı resmi tanıtım videosunu, aşağıdaki bağlantı ile izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here