Digitürk Resmen Satıldı!

digitürk satıldı

Ülkemizin önemli dijital uydu yayıncılarından Digitürk, Katarlı beIN isimli medya şirketine resmi olarak satıldı. Açıklanan bilgilere göre Digitürk’ün beIN Media Group bünyesine geçme kararı, resmi olarak TMSF tarafından verilmiş durumda.

Digitürk, Katarlı firmaya satıldı!

digitürk satıldı

Bilindiği gibi uzun bir süredir Digitürk’ün satılması için onay süreci devam etmekteydi. En nihayetinde ise TMSF, tüm Digitürk hisselerinin Katarlı beIN medya şirketi altına geçmesine izin verdi.

Bunda sonrasında Digitürk’ün yayın hayatının akıbeti ile ilgili meraklı bekleyiş sürecek. Bilindiği gibi Lig TV haricinde, dijital uygu yayın platformları arasında pazar yapını yükseltmekte zorlandığı bilgileri gelen Digitürk, satın alma sonrasında rekabete nasıl devam edecek merak ediliyor.

Önümüzdeki dönemlerde yeni sahibi ile Digitürk, pazar üzerinde çalışmalarına hız katmaya hazırlanacaktır.

 

>> Digitürk’ün, Katarlı beIN çatısı altına geçmesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.